Diş fırçalama önerisi

Arkadaşın yukarıda dediği gibi tek sorun yaratan kimyasal florür değil zaten. Florüre ek olarak bir sürü kimyasal daha alıyorsun. Belli bir yerden sonra sorun yaratacak florür seviyesine geliyor kullana kullana. Ayrıca glutenin zararını anlayamadım eğer gluten hassasiyetin veya çölyak hastalığın yoksa. Ayrıca bahsettiğin konuların bununla alakası dahi yok. Florürü her diş fırçalamanda alıyorsun (günde 2 kere en az), her gün kızartma veya mangal mı yapıyorsun? Kötü alışkanlıkları değiştirmelisin zaten. Tuzu, şekeri, mavi ışığı, mangalı azaltmalısın. Ona bakarsak her şeyin fazlası zarar, suyun bile. Bir ay florürlü, bir ay florürsüz diş macunu mu kullanacaksın? :D öyle biri gördün mü? Neyse, dediğim gibi tek sorun yaratan şey florür değil. Direkt biomed gibi doğal macunlar kullanılmalı. Çoğunun %98'i doğal oluyor. Florürün uzun vadede biriktiğini, aptallaştırdığını vs. hepsini kanıtladım.

3-5 dakika ağızında kimyasal tutmazsan ömür boyu ağızında kimyasalla yaşarsın.

Florürlü diş macunu kullanılmaz diyorsunuz da asıl florürlü kullanılır.
Her şeyin fazlası zararlı gün içinde de 5mg florür almalıyız.
Diş macunlarında ortalama 1450PPM florür bulunur (ppm nedir? Ppm, mg cinsinden çözünenin; litre cinsinden çözeltiye oranıdır)
Hesapladım diş macunlarında 1450 ppm florür bulunur bir diş macunu ortalama 75 ML'dir.
Eki Görüntüle 2176999

Yani 75 ML diş macununda yuvarlak hesap 109 mg florür var (diş macununda çözünen florürdür, toplam çözelti de diş macunudur)
Diş macununda ise her 1 ML'de yuvarlak hesap 1, 5mg florür var ama dişlerimizi fırçalarken (diş fırçasına 1ML macun sıktığınızı varsaydım ama daha az sıkıyorsunuzdur) yutmadığımız sürece o 1, 5Mg'nin tamamı kana karışmaz hatta diş macunlarında "yutmayınız" diye ibare bulunur ya da adını vermeyeyim "günde 3 defadan fazla kullanmayınız diye de ibare bulunur"
Yapılan deneylerde ise diş fırçalama esnasında kana karışan florür miktarı 0, 3mg hadi bunu da yuvarlayalım 0, 5mg olsun günde 2 kez diş fırçalıyorsunuz desek diş fırçalarken kana karışan florür miktarı günde 1mg oluyor günlük ihtiyacınızın 1/5'i

kimya gerçek hayatta ne işimize yarayacak sorusuna da cevap vermiş olduk bir nevi

Ben dişlerimi nasıl fırçalıyorum?
Şarjlı diş fırçası ve florürlü bir diş macunu ile ağzımın her çeyreğini 30sn fırçalıyorum fırçaladıktan sonra macunu tükürüp su ile çalkalayıp alkolsüz gargara ile gargara yapıyorum.

Eki Görüntüle 2177034

Onu tükürüp-ağzımı çalkamadan-bırakıyorum

@Schentienel hocam doktormuşsunuz şu hesaplamaya bakabilir misiniz?
Yanlış mı?

Diş macunu kimyasal.

O kişinin düşünme mantığı çok yanlış bence şampuanlarda zararlı toz çamaşır deterjanından farkı yok.

3-5 dakika ağızında kimyasal tutmazsan ömür boyu ağızında kimyasalla yaşarsın.
Tabi canım tabi. Ondan dolayı dişlerimde hiçbir sorun yok. :D Elemanın biri de dediğiniz aynı şeyin edebiyatını yapmış. Kaynağını bile vermemiş. Tarih yalan, bilim yalan, siz haklısınız kardeşim. 😆

Tabi canım tabi. Ondan dolayı dişlerimde hiçbir sorun yok. :D Elemanın biri de dediğiniz aynı şeyin edebiyatını yapmış. Kaynağını bile vermemiş. Tarih yalan, bilim yalan, siz haklısınız kardeşim. 😆

Bilim zaten bizim söylediğimizi söylüyor. Biz florürün zararsız olduğunu söylemiyoruz. Kalsiyum kadar zararlı sen onu anlamak istemiyorsun. Olay miktarda. Sana daha bir şey anlatmaya çalışmaya gerek yok zaten ne desek umurunda değil. Ne biliyorsan onu yap. Ayrıca bilimde sana bir şey olmaması diğer insanlara da bir şey olmayacağını söylemez.

Florürsüz diş macunu olmaz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
YouTube'da bunu buldum dakika 8'den sonrasını izleyin.

Bilim zaten bizim söylediğimizi söylüyor. Biz florürün zararsız olduğunu söylemiyoruz. Kalsiyum kadar zararlı sen onu anlamak istemiyorsun. Olay miktarda. Sana daha bir şey anlatmaya çalışmaya gerek yok zaten ne desek umurunda değil. Ne biliyorsan onu yap. Ayrıca bilimde sana bir şey olmaması diğer insanlara da bir şey olmayacağını söylemez.
Tabi tabi aynen. Kalsiyum da beyinde birikiyor ve aptallaştırıyor ya. (!) Bilimden kaynak atan benim ama bilimden kendisine bir şey olmayan da benim. Tüh ya. Şimdi bir baktım da çocukların bol bol florürlü çeşme suyundan içmesi gerektiğini falan yazmışlar bazı Amerikan sağlık sitelerinde. Çocuklarda çok daha zararlı olmasının bu arkadaşlar için hiçbir önemi yok galiba.

Florürsüz diş macunu olmaz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
YouTube'da bunu buldum dakika 8'den sonrasını izleyin.
Basbayağı olur. Bizim kullandığımız ne birader?

Tabii tabii aynen. Kalsiyum da beyinde birikiyor ve aptallaştırıyor ya. (!) bilimden kaynak atan benim ama bilimden kendisine bir şey olmayan da benim. Tüh ya. Şimdi bir baktım da çocukların bol bol florürlü çeşme suyundan içmesi gerektiğini falan yazmışlar bazı Amerikan sağlık sitelerinde. Çocuklarda çok daha zararlı olmasının bu arkadaşlar için hiçbir önemi yok galiba.

Basbayağı olur. Bizim kullandığımız ne birader?

Günde florürü çaydan vs alıyorsun zaten o aptallaştırmıyor mu?
Günde 2 kere diş fırçalamak günlük florür ihtiyacının sadece 5'te 1'ini karşılıyor macunu yemediğin sürece kana karışan florür yarım mg.
Ve bana sallamış demişsiniz ama benim dediklerim kimyasal hesaplama ve matematik kimya bir bilim.
Aynı Einstein'in modern fiziği newtonun klasik fiziği gibi.

Günde florürü çaydan vs alıyorsun zaten o aptallaştırmıyor mu?
Niye ekstradan tonla kimyasalla birlikte bir de diş macunundan alıyorsun? Çaydan aldığın zararsız mı dedim? Siz derdimi tam idrak edemediniz büyük ihtimalle.
Ve bana sallamış demişsiniz ama benim dediklerim kimyasal hesaplama ve matematik kimya bir bilim.
Aynı Einstein'in modern fiziği newtonun klasik fiziği gibi.
Arkadaşlar senin dediğini demişti zaten, şova dökmüşsün sadece. Hâlâ da devam ediyorsun "Einstein'ın fiziği" cart curt diye. Daha da abart istersen kardeş. Bu arada Ruslar da zamanında mahkumlara karşı florür kullanmış hatta antipsikotik ilaçlarda da florür kullanılıyormuş. Ayrıca florür savunucuları "tonla ülkenin suyu florürleniyor" derken Avrupa'nın %97'sinin suyunun florürlenmediğini unutmuşlar sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı