Diş hekimi işsiz kalır mı?

Mrenhaka

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Diş hekimliği öğrencisi
Arkadaşlar, diş hekimliği fakültesi kazandım kaydımı yaptırttım fakat YouTube'da bölüm hakkında video izlerken işsiz kalma ihtimalinden bahsedenler olmuş. Sizce böyle bir ihtimal var mı?
Ve eger varsa 1. seneyi okuduktan sonra MYP ile askeri tıpa geçiliyorsa geçmeli miyim?
Ayrıca MYP ile askeri tıpa geçiş var mı? Bilgisi olan paylaşırsa çok sevinirim.

Arkadaşlar, diş hekimliği fakültesi kazandım kaydımı yaptırttım fakat YouTube'da bölüm hakkında video izlerken işsiz kalma ihtimalinden bahsedenler olmuş. Sizce böyle bir ihtimal var mı?
Ve eger varsa 1. seneyi okuduktan sonra MYP ile askeri tıpa geçiliyorsa geçmeli miyim?

Hastaneye başvur olmazsa ve paran varsa ufak bir klinik açabilirsin.

Dişlerini fırçalamayanlar olunca bir şey olmaz. Şu ana kadar yaklaşık 5k para harcamışımdır dişçiye. Hepsi de aynı dişçi çocukluğumdan beri. 🙂

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi bir üniversitede iyi bir eğitimle kalacağınızı düşünmüyorum. Zaten sağlık alanında iyi üniversitelerin üniversite hastanesi oluyor. Mesela örnek vermem gerekirse Hacettepe Üniversitesinden mezun olduğunuz zaman o üniversitenin hastanesinde rahatlıkla iş bulabilirsiniz.

En kötü ufak bir klinik açarsın civardaki insanlar gelse yolunu bulursun. Tabi biraz bütçe ayırmak gerekiyor dükkan + sağlık malzemeleri toptan fiyatı falan derken...

Diş hekimi sağlam bir zanaattır. Parasız bırakmaz insanı, eğer bilgi birikimin iyiyse. Naylon mezun değilsen.

Tanıdığım en zengin adam bir diş hekimi ama 2. sıradakinin 10 katı falan zengin bence kalmaz sanki :)

Geri
Yukarı