Diş Kırılınca Ne Yapılmalı?

Çözüm: Uyuşturucu spreyi sıktıktan sonra uyuşturucu iğneyi yaptırmak. :D
Acısı değil mesele, iğne olması sorun. :D İşkence sahnelerinde kerpeten falan gösterilmesi gibi, iğneyi göstermeleri yetiyor bu fobiye sahip kişilere. :)

Acısı değil mesele, iğne olması sorun. :D İşkence sahnelerinde kerpeten falan gösterilmesi gibi, iğneyi göstermeleri yetiyor bu fobiye sahip kişilere. :)
Küçüklüğümden beri hep iğne korkum vardı dişçiye bile hiç gitmezdim ilkokulda aşı sırasında en arka sıraya geçerdim bana gelmesin sıra diye. 18 yaşıma geldiğimde koluma dakikada 3000 iğne darbesi yiyince o korkudan eser bile kalmadı. İlk dolgumda dolgu ve kanal tedavisi doktor öğrenciyim diye 300 tl ye ikisini yaparım demişti nedense o bayağı ağrılı geçmişti fiyatı düşük diye mi tam anlayamadım daha sonra bayan bir doktora gidip 1300 TL ödedim ve iğnenin sızısı dışında hiçbir şey hissetmedim ve üst düzey kaliteli bir dolgu takmıştı galiba elektronik sektöründeki gibi bu sektördede f/p durumu söz konusu. :D

"İşkence sahnelerinde kerpeten falan gösterilmesi gibi"
Ben hayatımda iğneden hiç korkmayan biriydim. 2 tane diş takdırtım bir de çene kemiği ameliyatı oldum. Çene kemiğimde kis ve boşluk vardı. Kis temizlenmezse boşluk büyür demişti.
İşlem 5 saat sürdü. Çıktığımda elim ayağım titriyordu. Ne acı çektim anlatamam. Onun acısı 1 hafta geçmedi. 2 hafta sonra dikişleri aldırmaya gittim. Anca 1 ayda geçti acısı tam olarak. Pipetle çorba içebiliyordum ilk hafta sadece. Bir de iğneyi bir iki defa batırmıyor. Öyle söylüyorsun ki sanki 1 kez iğne yapıyor. Yeri geliyor o iğneyi 10 defa batırıyor ağzının her yerine. Adam biraz da sadistti. Asistanı vardı onun eli yumuşaktı biraz o daha iyiydi ama bu adam "lap" diye batırıyordu iğneyi falan acıması umrunda olmuyordu.

Son düzenleme:
Ben hayatımda iğneden hiç korkmayan biriydim. 2 tane diş takdırtım bir de çene kemiği ameliyatı oldum. Çene kemiğimde kis ve boşluk vardı. Kis temizlenmezse boşluk büyür demişti.
İşlem 5 saat sürdü. Çıktığımda elim ayağım titriyordu. Ne acı çektim anlatamam. Onun acısı 1 hafta geçmedi. 2 hafta sonra dikişleri aldırmaya gittim. Anca 1 ayda geçti acısı tam olarak. Pipetle çorba içebiliyordum ilk hafta sadece. Bir de iğneyi bir iki defa batırmıyor. Öyle söylüyorsun ki sanki 1 kez iğne yapıyor. Yeri geliyor o iğneyi 10 defa batırıyor ağzının her yerine. Adam biraz da sadistti. Asistanı vardı onun eli yumuşaktı biraz o daha iyiydi ama bu adam "lap" diye batırıyordu iğneyi falan umrunda olmuyordu.
Harbidende öyle gerektiği zaman 10 defayı bile buluyo iğne yapması sen şimdi öyle çene ameliyatı diyince aynı yaşadıklarım geldi aklıma çene altından kis aldırmıştım 2 hafta boyunca sıvıyla beslenmek zorunda kalmıştım. Çenedeki ağrı ve ödem, dikişleri aldırdıktan sonra aylarca geçmeyen ödem şişliği. 2 hafta içinde sıvı beslenmeden ötürü 10 kilo kayıp anılarımı canlandırdın dostum be kötü günlerdi. :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı