Diş Tedavisi

Benim de ön dişim uzun zamandır kırık. 18 yaşında yapılıyor dediler, biz de bekledik. 20 yaşındayım şu anda hala yapmaya fırsatım olmadı bir takım meseleler yüzünden. Şu an rengi sarı/kahverengi gibi ve içindeki beyazlık çok azalmış. Gittikçe kötüleşiyor. 25'inde devlet hastanesine randevum var. Gidip en azından bir göstereceğim bakalım. Eğer sorun büyükse devlet hastanesinde, basit bir şey ise iyi bir özel hastanede halletmeyi düşünüyorum. Geçmiş olsun
Bugün gittim hastaneye durumunu öğrenmek için. Diş ölmüş bile. Kökünde de kist oluşmuş hatta diğer dişi de kapsıyor gibi gözüküyormuş lakin röntgen yanıltıcı da olabilirmiş. Çok keskin kanal yapılması gerekiyormuş ve çene cerrahisi ile kist temizlenmeliymiş. Şu an özel dahi kimse risk almak istemiyor. Hiç beklemiyordum bu duruma geleceğini... Dişi kırılan varsa geciktirmesin.

Bugün gittim hastaneye durumunu öğrenmek için. Diş ölmüş bile. Kökünde de kist oluşmuş hatta diğer dişi de kapsıyor gibi gözüküyormuş lakin röntgen yanıltıcı da olabilirmiş. Çok keskin kanal yapılması gerekiyormuş ve çene cerrahisi ile kist temizlenmeliymiş. Şu an özel dahi kimse risk almak istemiyor. Hiç beklemiyordum bu duruma geleceğini... Dişi kırılan varsa geciktirmesin.
Geçmiş olsun dostum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı