Diş teli taktırma süreci

Türkolog34

Hectopat
Selam arkadaşlar. Küçüklüğümden beri maalesef dişlerimde bozukluk var ve artık diş teli taktırmak istiyorum. Yaşım 26. Biraz geç olsa da öğrendiğim kadarıyla her yaş için diş teli uygulanabiliyor. Süreç hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum. İstanbul Anadolu yakasında önerebilecekleri bir yer, toplamda ne kadar masraf açtığı, sürecin ne kadar zor olduğu, çok olmasa da hafif pelteklik sebebiyle 's' sesini biraz zor çıkarıyorum mesela. Bu gibi konularda düzeltme var mı? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim ablam 2 senedir diş teli tedavisi görüyor zaten az kaldı briketleri çıkacak plak takılacak yakında,ilk diş teli takıldığında çene kasların kenara doğru kayacak ve bir süre acı hissedeceksin eğer katlanamayacağın bir ağrı olursa ortodontistin sana verdiği o ağrı kesicileri al.Diş teli takıldıktan sonra sana 3 fırça verecekler ilki dişlerini fırçalaman için ikincisi briketleri fırçalaman için üçüncüsü de briketlerin arasını temizlemek için,fırçalar anlaşıldıysa diğer konu nasıl besleneceğin;
kesinlikle çerez, patlamış mısır,cips vb. gıdaları ilk zamanlarda tüketmeyeceksin çünkü diş etlerin yabancı bir yapıya yeni alışmaya başlayacak doktorun sana izin verdiği seansta tüketebilirsin ancak
(biliyorum biraz sinir bozucu bu durum ama birkaç hafta çerez v.b yemek yok)
Sonrasında dişlerin alışmaya başlayacak briketlere ve diş yapı türüne bağlı olarak doktor sana bilgi verir.Bu kadardı doktor zaten sana önemli olan yerleri anlatacaktır.
Son bir tavsiye teller ilk takıldığı zaman elinle telleri söküp atmak isteyeceksin böyle durumlarda
hemen başka bir nesneye veya duyguya odaklan.Eğer sormak istediğin bir konu olursa seve seve cevaplarım :)

Benim ablam 2 senedir diş teli tedavisi görüyor zaten az kaldı briketleri çıkacak plak takılacak yakında, ilk diş teli takıldığında çene kasların kenara doğru kayacak ve bir süre acı hissedeceksin eğer katlanamayacağın bir ağrı olursa ortodontistin sana verdiği o ağrı kesicileri al. Diş teli takıldıktan sonra sana 3 fırça verecekler ilki dişlerini fırçalaman için ikincisi briketleri fırçalaman için üçüncüsü de briketlerin arasını temizlemek için, fırçalar anlaşıldıysa diğer konu nasıl besleneceğin;
Kesinlikle çerez, patlamış mısır, cips vb. gıdaları ilk zamanlarda tüketmeyeceksin çünkü diş etlerin yabancı bir yapıya yeni alışmaya başlayacak doktorun sana izin verdiği seansta tüketebilirsin ancak.
(Biliyorum biraz sinir bozucu bu durum ama birkaç hafta çerez vb yemek yok)
Sonrasında dişlerin alışmaya başlayacak briketlere ve diş yapı türüne bağlı olarak doktor sana bilgi verir. Bu kadardı doktor zaten sana önemli olan yerleri anlatacaktır.
Son bir tavsiye teller ilk takıldığı zaman elinle telleri söküp atmak isteyeceksin böyle durumlarda.
Hemen başka bir nesneye veya duyguya odaklan. Eğer sormak istediğin bir konu olursa seve seve cevaplarım :)

Devlet hastanesi'nde yapılıyor mu yoksa özele mi gitmeliyim sizce? Toplamda ne kadar para gider tahmini 😀😀 bir de her ay düzenli bakım yapılıyor sanırım o bakım için ücret ödeniyor mu? Ve bakım sırasında ne yapılıyor?

Devlet hastanesi'nde yapılıyor mu yoksa özele mi gitmeliyim sizce? Toplamda ne kadar para gider tahmini 😀😀 bir de her ay düzenli bakım yapılıyor sanırım o bakım için ücret ödeniyor mu? Ve bakım sırasında ne yapılıyor?
Devlet hastanelerine gidersen 5-6 ay gibi bir süre sıra beklersin orada verilen ilgi rezalet olur 2 yıllık tedaviyi 3 hatta 4 yıla kadar çıkarıp özen göstermeden tedavi uygularlar.Özellere gidersen 10 bin tl gibi bir fiyatı 2 yıl boyunca her ay ödersin ama pazarlık yapmayı sakın unutma çünkü özeller sana daha fazla fiyat çeker pazarlıkçı biriysen indir indirebildiğin kadar.Her ay yapılan bakımlar tedavinin içinde zaten ayda bir defa gideceksin orada hem briketleri değiştirecek hem de gidişat hakkında bilgi verecek.Tedavi sırasında diş tellerinin briketleri değişecek uygun görüldüğü yerde tekrar takılır ve bilgi verirler ne yapıp yapmaman gerektiği hakkında.10 bin tl sana fazla gibi gelebilir bizede ilk başta öyle gelmişti ama senin hem yaşın çok geç yani gelişim süreci tamamlanmış on bin tl yi indire indire her ay 300 tl gibi fiyatlara çekebilirsin(tedavi sürecüne bağlı olarak)Bu durum paradan kaçılacak bir durum değil eğer paradan kaçarsan ilerki zamanlarda yemek yerken yanağının içini ısırırsın veya daha büyük sorunlarla karşılaşırsın.

10 bin TL çok usta ya. 7 bin lira civarında düşünmüştüm ben en fazla. Neyse araştıralım bakalım. Teşekkürler verdiğin bilgiler için

10 bin TL çok usta ya. 7 bin lira civarında düşünmüştüm ben en fazla. Neyse araştıralım bakalım. Teşekkürler verdiğin bilgiler için
Öncelikle rica ederim.Ben İstanbul'da yaşamadığım için 10 bin tl dedim Aydın'da geçen sene pazarlıkla 6500'e indiren tanıdıklarımız vardı.yani sen ne kadar pazarlık yaparsan o kadar iner fiyat.

Geri
Yukarı