Diş teline lastik takıldıktan sonra yemek yiyemiyorum

468409

Hectopat
Yer
Papua Yeni Gine
Daha fazla  
Çenem geride olduğu için diş teli takmıştık. Diş teliyle yemekleri parça parça ısırarak yiyebiliyordum. Geçen randevuya gittiğimizde lastik taktılar diş telime. Lastik takıldı her şey bitti eve geldim yemek yiyeceğim zaman nedense yemeği ısıramıyordum. Isırmaya çalışınca dişlerim çok fazla acıyordu. Ağzımda bir şey yokken bile dişlerimi yavaş sıksam bile dişlerim çok fazla acıyor. Sadece yemekleri emerek yiyebiliyorum. Emerek yiyebildiğim içinde çok zorlanıyorum. Bu durum için ne yapabilirim? Eğer ben bir şey yapamazsan doktor ne yapabilir? Cevaplarınızı bekliyorum.

Çenem geride olduğu için diş teli takmıştık. Diş teliyle yemekleri parça parça ısırarak yiyebiliyordum. Geçen randevuya gittiğimizde lastik taktılar diş telime. Lastik takıldı her şey bitti eve geldim yemek yiyeceğim zaman nedense yemeği ısıramıyordum. Isırmaya çalışınca dişlerim çok fazla acıyordu. Ağzımda bir şey yokken bile dişlerimi yavaş sıksam bile dişlerim çok fazla acıyor. Sadece yemekleri emerek yiyebiliyorum. Emerek yiyebildiğim içinde çok zorlanıyorum. Bu durum için ne yapabilirim? Eğer ben bir şey yapamazsan doktor ne yapabilir? Cevaplarınızı bekliyorum.

Doktora gidin tıbbi bir sorum olabilir.

Acı hissetmeniz sinirlerinize bilgi gittiği anlamına gelir. Dişlerinizi yavaşça sıkınca bile acı hissettiğinizi söylemişsiniz. Ki eğer doktor böyle bir şey olacak demediyse ve olduysa hatalı muayene olabilir. Aynı şekilde bir kaç günde geçecek bir incinme durumu da söz konusu.

Diş teli tedavisi böyle maalesef. Bir süre sonra o ağrıyı unutacaksınız dişleriniz o dirence alışacak o zaman bir tık daha sert lastik takabilir doktorunuz. Yine aynı yere döneceksiniz yani. Bu süreç biraz sinir bozucu ama tedavi uygulandığında sonuçları güzel olan bir süreçtir.

Doktora gidin tıbbi bir sorum olabilir.

Ortodontik tedavide normal bir durum bu. Tabii ki yanlış muayene veya müdahale sebebiyle dişte bir ağrı olabilir ancak bu sorun genelde diş telinin amacı olan dişleri düzeltmekten kaynaklanıyor. Dişleri çekerek diğer dişlere alan oluşturup o dişlerin de sırayla dizilmesidir amaç ve acılı bir süreç, yani normal ama arkadaşın yine de doktoruna görünmesi daha iyi. Doktor değiliz sonuçta.

Yeni konular

Geri
Yukarı