Dış Ticarette son 27 yılın en yüksek açığı!

Devalüasyonla bunun önüne geçmeye çalıştılar doğru. aslında ekonomi diğer herşeyde olduğu gbi sadece bir video oyunu. tabi zulmu gören sadece etkilenen vatandaşlar yani bir tarafta video oyununda insanlara zulmeden oyuncular , diğer tarafata oyunda zarar gören insanlar tabi önemsiz bir fark var oyunda zarar gören "gerçek insanlar"

Sanki önceden de çok iyiydik. Bu borçlar falanlar filanlar eskilerden kalma bir yarığı kapatmazsanız vakti zamanında o büyüdükçe büyür gider bunun ne akp ile ne chp nede mhp nede diğer siyasi partilerle alakası yok. Tek bir partiyi baz alarak kaos ortamı yaratmanıza gerek yok. Partilerle alakam yok ama herkesi okları akp'ye çevirmiş bu konu sahibi arkadaşta belli ki bir partinin holiganı saçma bir konu açma ve ortalığı kaosa sürükleme gereksinimi duymuş nedeni ise malum. Birini öldür diğerini güldür. Buradaki üyelerin bir kısmı da zaten akp ye küfür edecek yer arıyor. Merakla yorumları okuyorum.

Sanki önceden de çok iyiydik. Bu borçlar falanlar filanlar eskilerden kalma bir yarığı kapatmazsanız vakti zamanında o büyüdükçe büyür gider bunun ne akp ile ne chp nede mhp nede diğer siyasi partilerle alakası yok. Tek bir partiyi baz alarak kaos ortamı yaratmanıza gerek yok. Partilerle alakam yok ama herkesi okları akp'ye çevirmiş bu konu sahibi arkadaşta belli ki bir partinin holiganı saçma bir konu açma ve ortalığı kaosa sürükleme gereksinimi duymuş nedeni ise malum. Birini öldür diğerini güldür. Buradaki üyelerin bir kısmı da zaten akp ye küfür edecek yer arıyor. Merakla yorumları okuyorum.
Aynen öyle hocam. Üretemediğimiz sürece bu halde kalmaya devam edeceğiz. En temel sorun budur. Üretim seviyesi bu kadar yerlerdeyken dış ticaretten nasıl bir pozitif değer bekliyoruz ki?

Nasıl yani Amerika bizi kıskanmıyor muydu? Nasıl yani 2023'te süper güç olmayacak mıydık?
15 yıl iktidar da kaldılar hala gözleri açılmadı.

AKP'nin 2011'de açıkladığı 2023 vaatleri.

Fleo0a4WYAAziql.jpg

• Hedef 2023’te ekonomide ilk 10’a girmekti. Bugün Türkiye sıralamada dört sıra gerilemiş durumda ve 21’inci sırada.
  • Enflasyon tek haneli rakamlara inecekti. Yıllık gerçek enflasyon 3 haneli rakamlara çıktı.
  • İşsizlik %5'in altına inecekti, geniş tanımlı işsizlik %20'nin üzerinde.
  • Milli gelir 2 trilyon $, kişi başına milli gelir 25 bin $... Bunları konuşmaya bile gerek yok. 🤣

''Bizim zamanımızda tüp kuyrukları vardı'' muhabbetine ne zaman geçiyoruz?

Mevcut hükümet dahil olmak üzere bu zamana kadar iktidar olmuş olan tüm hükümetlerin bu ülkeyi ekonomik anlamda gelişmiş olan ülkeler seviyesine çıkartamamış olması, doğru bir iktidar değişimi ile bu ülkenin asla kurtulamayacağı anlamına gelmiyor.

''AKP'li değilim ama''cı takılan ve kör olmuş gibi AKP'li olan bu kitleye bayılıyorum.

Her vatandaş iktidara getirdiği insanlardan ülkeyi daha iyi seviye getirmesini bekler-umar (her anlamda) akp yi iktidara getirirken akp şöyle deseydi "biz geçmişten kalan yaraları-yarıkları kapatamayız bu böyle büyüyecek dolar 8 yıl içinde 10 kat %1000 artacak" deseydi akp ne oy alabilir, nede iktidara gelebilirdi. Bahsettiğiniz dönüşümler yer yüzünde birçok ülkede oldu mesela geçmişte güney kore bu devrimi yaptı. 20 yıl boyunca ben geçmişten gelen yarıkları düzeltmem bu yarıklar giderek büyür bende izlerim derseniz kusura bakmayın bu işte bir kötülük/ art niyet ararım.
Not: Çok önemli bir konudur akp nin 20 yıl iktidarda kalması, ben inanıyorum ki geçmişte herhangi bir partinin 20 yıl iktidarda kalması garanti edilseydi ve bu şans verilseydi akp kadar vatandaşına zulm yapan bir parti türkiye de çıkmazdı. 3-5 yıl hatalar yapardı fakat eninde sonunda buna bir "dur" çekerdi.

Son düzenleme:
Deme öyle, süper güç olduk. Artık çeşmeden bor akıyor bor.
Lozan bitti yeğenim süper güç Boron geliyor..

headline.jpg

Sanki önceden de çok iyiydik.

İyi o zaman bundan sonra önceden de iyi değildik diye daha da dibe batalım. Bu iktidar neden orada? Eskisinden iyi olmak için değil mi? Nasıl bir bataklığa battıysanız artık alışılmış çaresizlikten ölüyorsunuz. Kafaya bak. Önceden iyi değildik. Tamam artık daha da kötü olalım. Ne kadar dip varsa oraya kadar batalım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı