Dışarıda projeksiyon çalıştırmak için öneri

lucha

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba,

Dışarıda projeksiyon cihazı çalıştıracağım. Bunun için nasıl bir şey tercih etmeliyim? Örneğin jenaratör mü almalıyım yoksa küçük aküler ya da powerbank tarzı cihazlar yeterli olur mu? Bu konu hakkında pek bir bilgim yok yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
UPS. En az 2000 VA düzgün projeksiyon ise.

Arkadaşlar merhaba,

Dışarıda projeksiyon cihazı çalıştıracağım. Bunun için nasıl bir şey tercih etmeliyim? Örneğin jenaratör mü almalıyım yoksa küçük aküler ya da powerbank tarzı cihazlar yeterli olur mu? Bu konu hakkında pek bir bilgim yok yardımlarınızı bekliyorum.

USB'den çalışan bir ürünse 10 20 000 mAh bir Power bank alın adı sanı olan bir markadan sorunsuz kullanırsınız. Lambalı büyük projeksiyonsa 220 v ile çalışıyorsa yani UPS.

UPS. En az 2000 VA düzgün projeksiyon ise.

USB'den çalışan bir ürünse 10 20 000 mAh bir Power bank alın adı sanı olan bir markadan sorunsuz kullanırsınız. Lambalı büyük projeksiyonsa 220 v ile çalışıyorsa yani UPS.
Normal priz ile çalışıyor, peki o UPS dediğiniz cihaz ile ne kadar süre kullanabilirim ?

Öncelikle güç tüketimi çok yüksek olmayan bir projeksiyon cihazı almalısınız. (60-80w) Enerji kaynağı için:

Bakımsız kuru akü

300-500w inverter;
aküden aldığı elektriği dönüştürüyor, prizle çalışabilir hale getiriyor. 500 w bir inverter prizden 500 w kadar elektrik verebiliyor.

Akü şarj cihazı;
12v 1-2-3 Amper gibi seçenekler var. 12 Amperlik batarya için 1 Amper şarj cihazı kullanıyorum. 12 saatte doluyor. Çok hızlı dolması önerilmiyor zaten

Bakımsız kuru akülerde 12v 12-18-26-40-100 Amper gibi seçenekler var. Örnek olarak 12 v 18 AH size 216 Watt güç sağlar %100 verim olsa. Bi filmi ucu ucuna oynatır. İhtiyacınıza göre hesaplarsınız. Ben ortec firmasının 12v12ah modelini kullanıyorum. İhtiyacımı görüyor.

Bir de fogy gibi firmaların 112.500 mah prizli powerbankleri var. Onlar da kullanılabilir.

Merhaba. UPS'ler destek süresinin kısalığı (ortalama 15-25 dakika) yüzünden pek uygun değildir.

Portatif jeneratörlerle "akü şarj cihazı-akü-inverter" üçlü seçiminden birisini tercihen seçmek gerekiyor.

Akü seçimi solar veya UPS kuru (jel) akülü 12 volt, 100 veya 130 A-h kapasite değerli olabilir.

İnverteri projeksiyonun watt gücüne göre oto aksesuarları kısmından 100-150-200- ----800 watt'a kadar araç aksesuarları (Koçtaş gibi) kısmından 12 volt akü maşalı (akü kutup başı kıskaçlı) tip ve DC 12 volt akım girişli olarak seçilebilir.

Akü şarj cihazı seçiminde inverterle yeterli sürelerle kullanabilmek için en az 100 A-h jel aküler olarak seçileceğinden akünün daha çabuk dolması için (10 saatte) 10 A, 12 voltluk (şarj için 13.20-13.80 volta ayarlanarak bu voltun çıkması veya bu voltları mutlaka vermesi gerekir, çünkü akü 12 volt redresöre biz 12 volt aküyü bağlarsak ; 12-12= 0 volt geçmiş olur ve akım geçişi olamayacağından akü şarjı olamaz) bir akü şarj cihazı olarak seçilebilir.

Akü şarj cihazı 12 volt, 1, 2 veya 3 A çıkışlı olursa ve akü 100 A-h olarak seçilirse akü şarj süresi oldukça uzun olur. 1 A akü redresör çıkışlıda teorik 100 saat, 2 A'de 50 saat, 3 A'de 33.3 saat akü şarj işleminin tamamlanıp bitmesi için beklenir. Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı