Dışarıda tek başına neler yapılır?

Hocam arkadaş edinsem dahi uzun olmuyor. İnsanlar samimi yaklaşmıyor. Gidecek yerim yok maalesef.
Mutsuzluğun uzun sürüyorsa bunun için tek tavsiyem psikiyatri olur. Geçmişte bir şeye takılıp o şeyin içinden çıkamamış olabilirsin. Kısa sürüyorsa yeni başlamışsa oturup sorunun temelini ara ve ona yönelik çözümler ara. Arkadaş edinmek pat diye olmaz. Oturup muhabbet edersin. Ortak yönün çıkar derken arkadaş olur yarın için aktivite planı yapıp buluşursunuz. Böylelikle mutsuzluğun büyük kısmı gider. En son teklifim hiç yapmadım ama denemek iyidir. Kilise bul günah çıkartmaya git. Derdini anlat ama günahını değil. :) Hiç kiliseye gitmedim ama deneyebilirsin. Dert etme hiçbir şeyi. Her şeyin vadesi var.

Bisiklet sürebilirsiniz. İnsanı rahatlatıyor.

Açıktan okumasaydın şu an yalnız kalmazdın.
Alakası yok. Benim eski arkadaş çevremde aöl mezunu. Adamın köy nüfusu kadar arkadaşı var. Kız arkadaşlarını saymıyorum bile. O bireyin harekete geçmemesiyle alakalı. Yeni yerler, aktiviteler gibi şeyler ile kişileri keşfedersin. İlla sınıfta sıra arkadaşı falan şart değil arkadaş için.

Param yok,
İşin yok,
Dandik bir üniversite de okuyorum.
Bu yüzden dışarıda yapacak bir şey yok.

O yüzden bilgisayar oynayabilirsin kanki.
Tabi param olmadığı için bilgisayarım da ağım sahım değil. Oyunları en kötü ayarlarda oynuyorum ama zevkli.

Neyse, fazla düşünme. Yaşın genç ilk tavsiyelerimi uygula. Ufak ufak başla. Merdiveni çıkarken 10 ar 10 ar atlıyorsan işte o zaman istediğini elde edemezsin. Kolay gelsin kardeşim.

Yeni konular

Geri
Yukarı