Dışarıdan daha soğuk ev nasıl ısıtılır?

Gregorian

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar herkese merhaba, ben İzmir'de öğrenci evinde yaşıyorum. Şu anda dışarısı 30 derece fakat ben evde sweatshirt ve kalın eşofman ile oturuyorum. Ev buz gibi, sıcaklığı ölçtük 16-17 derece çıkıyor. Resmen evin içinde buz dağı var gibi yaşıyoruz. Bu durum neden olur, nasıl engelleyebiliriz, eve gelen arkadaşlar bile montla geliyor :(?

Evin yalıtımı yok ve kesin kuzey - batı cephelerinde. Bu durumda pek bir şey yapamazsınız. Camları açık tutun sürekli sirkülasyon olsun. Cereyan yaptırın duvarlar ısınsın. Kışın hiç durulmaz o evde. Kolay gelsin şimdiden.

Hocam ev sahibi ile görüşürüp durumu bildirin. Yalıtımsız evlerde oluyor bu sorun.

hocam bir de dikkat edin kışın evin içinde gizli buzlanma olmasın (!)

Evin yalıtımı yok ve kesin kuzey - batı cephelerinde. Bu durumda pek bir şey yapamazsınız. Camları açık tutun sürekli sirkülasyon olsun. Cereyan yaptırın duvarlar ısınsın. Kışın hiç durulmaz o evde. Kolay gelsin şimdiden.
Hocam ben bir-iki yil once yurttayken buraya kalmaya geliyordum. Kisin kalin montumun ustune babanne yorgani ortup iki tane kalin corabi giydigim halde tirtir titriyordum. Su anda buraya yerlestim elektrikli isitici ile cozmeye calisacagim olmazsa baska cozum yollari ariyorum. Soguk disaridan giriyordur diye kalin perde yaptirtiyorum su an

Pencerelere bant çekilmeli. Dış kapıdan da içeri soğuk geliyorsa o da bantlanmalı.
Tahta pencereyse eğer pimapen daha iyi olur.

Dış yalıtım yoksa ve bina eksi katlardaysa bu da etkiliyor sıcaklığı.

Geri
Yukarı