Dışarıdan getirilen sabit disklerde virüs olur mu?

*!!NIGHT!!*

Hectopat
Daha fazla  
Babam habire pazardan ikinci el sabit disk getiriyor ve bana bilgisayarda dene diyor. Ben bunları bilgisayara bağladığımda virüs bulaşma ihtimali var mıdır?

Evet var hatta flash bellek ile bile bulaşma ihtimali var bir virüs programı kullanmanızı tavsiye ederim.

Babam habire pazardan ikinci el sabit disk getiriyor ve bana bilgisayarda dene diyor. Ben bunları bilgisayara bağladığımda virüs bulaşma ihtimali var mıdır?
Böyle bir risk mevcut. Adı üstünde ikinci el. Eğer AVniz kaliteli ise pek sıkıntı çıkmayabilir. Eğer evde kullanılmayan başka bir bilgisayar varsa onla deneyebilirsiniz.

Corona olarak diyorsanız yani kimseyi bilemeyiz yeterince önlem alınmıyor.
Hdd'leri bilgisayara bağlayınca herhangi bir parçaya birşey olacağını zannetmiyorum.
Olan o HDD' de kalır.

Ana diskini çıkar, Flash bellek ile Linux çalıştır öyle test et. Arkadaşların dediği gibi USB bellek yüzünden format atmam gerekmişti.

Öncelikle bilgisayarında iyi bir antivirüs olsun ikinci olarak HDD'yi görürse eğer içine açmadan biçimlendir. Birde bunları kullanacaksanız bad sector taraması yaptırın bozuk disk ilerde yarıyolda bırakır ve yavaş çalışır

Öncelikle bilgisayarında iyi bir antivirüs olsun ikinci olarak HDD'yi görürse eğer içine açmadan biçimlendir. Birde bunları kullanacaksanız bad sector taraması yaptırın bozuk disk ilerde yarıyolda bırakır ve yavaş çalışır
Diski taktım ve tarama yaptım diskte bir şey çıkmadı ama disk film dolu. Umarım bir şey yoktur. Şimdi bilgisayara genel tarama yapıyorum Kaspersky'dan. Bir şey çıkmazsa yoktur herhalde değil mi?
Nerede pazar acaba? İstanbul Avr yakasında varsa ben de gitmek isterim. Ayrıca evet virüs bulaşabilir.
Babam tek bir pazara gitmiyor ama en çok gittiği yer sanırsam Bomonti'de. Feriköy Antika Pazarı diye geçiyor. Düzoğlu Sokak'ın yanında. Hatta Happy Center marketi var. Bende gidiyordum eskiden ama hâlâ oradan mı alıyor emin değilim ve hâlâ satış yapılıyor mu onu da bilmiyorum. Ama birilerine sorabilirsiniz yakınsanız.
Diski taktım ve tarama yaptım diskte bir şey çıkmadı ama disk film dolu. Umarım bir şey yoktur. Şimdi bilgisayara genel tarama yapıyorum Kaspersky'dan. Bir şey çıkmazsa yoktur herhalde değil mi?

Babam tek bir pazara gitmiyor ama en çok gittiği yer sanırsam Bomonti'de. Feriköy Antika Pazarı diye geçiyor. Düzoğlu Sokak'ın yanında. Hatta Happy Center marketi var. Bende gidiyordum eskiden ama hâlâ oradan mı alıyor emin değilim ve hâlâ satış yapılıyor mu onu da bilmiyorum. Ama birilerine sorabilirsiniz yakınsanız.
Screenshot_2020-06-19-11-34-06-709_com.google.android.apps.maps.jpg Feriköy Antika Pazarı. İşaretlemeyi bilmediğim için adını söylüyorum. Haritada orası.

Son düzenleme:

Eki Görüntüle 595458 Feriköy Antika Pazarı. İşaretlemeyi bilmediğim için adını söylüyorum. Haritada orası.
Çok teşekkürler, ortalık biraz rahatlasın mutlaka gideceğim.

Çok teşekkürler, ortalık biraz rahatlasın mutlaka gideceğim.
Hâlâ antika satışı var mı ve hangi günler açık bilmiyorum umarım hâlâ satış vardır ve sizde yanlış gün ve saatte gitmezsiniz. Biraz araştırırsanız güzel olur sonra kapalı olur boşuna gelmiş olursunuz. Sanırım Pazar günleri açık oluyor. Umarım meyve sebze pazarına dönmemiştir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı