Dışarıdan Yemek Söylenilir mi?

Ben sürekli dışarıdan söylüyorum. Yemeksepeti'nde yaklaşık olarak iki aydır muhtarım. Marketlerden alınan yiyeceklerin de riski var. İnsan elinin değdiği her yerde bu risk var. Kendiniz yaparsanız, içiniz daha rahat eder.

Ancak uyarmalıyım, mahalle arası esnafından sipariş vermeyin. İşini gerçekten iyi yaptığını bildiğiniz yerlerden sipariş verin. Maske ve eldiven takmayan kuryelerden, siparişi teslim almayın. Herkes işini hakkıyla yapacak.

1 hafta öncesinde bir yerden sipariş vermiştim. Eleman getirdi iyi hoş, elemanın eline bir baktım sanırsın inşaattan çıkıp, servisimi getirmiş. Elbette bu şekilde kendisini kırmadım. Maske ve eldiven takmadığı için siparişi kabul edemeyeceğimi bildirdim. 2 saat sonra sipariş verdiğim yer arayıp özür diledi.

Soğuk olan yiyecekleri tercih etmeyin örneğin hamburger. Ekmeği risk olabilir. Dışardan sipariş verdiğiniz pide pizza gibi yiyecekleri tüketmeden fırında 120C 5 dk ısıtırsanız güvenli olabilir.

Ben mutfak konusunda hazırcı bir adamım. Yemeyi seviyorum. :D Bak 80'lerden 86-87'lere kadar çıktım zaten birkaç hafta içinde. :D

Cok önceden yemek nasıl yapılır konusu açmıstın. Orada pizza yapmışsın mesela. Dısardan yemeyi sevmediğini söylemiştin. O zamana kadar bende kendini baya geliştirdin diye düsündüm 🤠

Bir lahmacun resmi patlar yarın😀

Yemeği getiren kurye ve oradaki çalışanlardan biri taşıyıcıysa durum sıkıntılı demektir. Ben olsam söylemem, internetten dışarıda satılan yiyeceklerin tariflerini bulup onları denerim.

Konunun açıldığı tarihlerde pek çok kişi farklı düşünüyordu belki ama bugün tehlike geçmemiş olmasına rağmen dışarıdan yiyenlerin sayısı artmıştır diye tahmin ediyorum.

2 ay aynı satıcıdan düzenli lahmacun yedim en son 2'sinde kıl çıktı içinde uzun süredir oradan bir şey yemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı