Dışarıdan zengin gibi görünen ama fakirlerin yaptığı şeyler

Bu konuda özgürce düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. Bana göre fakir insanların zengin gibi görünmesi için yaptığı absürt şeyler:
1-son model iPhone kullanmak.
2-Nike, Adidas, gucci vb markaları takıntı haline getirip sürekli giyinmek.
3-Starbucks'tan kahve alıp bunu sosyal medyada paylaşmaları.
4-pandora bilezik alıp bunu fotoğraflarda gözümüze sokmaları.
Ve daha niceleri. Sizin eklemek istediğiniz var mı?
Benim düşüncem (siz de katılacaksınız bence) bunları yapanlar değil de bunları yapıp milletin gözüne sokmaya çalışanlar dediğiniz tabire uyuyor.
Mesela otobüsteyim hanımefendinin biri elinde kocaman iphone 14 pro maxi yanındaki çantasına koymak yerine bütün yolculuk boyunca (vardı baya bi 15 durak) elinde tuttu.
- Hani mesaj felan geliyor ona bakıyordur veya birşeyler bakınıyordur telefondan diye düşünürsünüz hiç de öyle değil 1 kere bile ekranı açıp bakmadı.
- Veyahüt çalınır falan diye cebine veya çantasına koymuyordur dersiniz o çantayı kolunun altından çekip alana helal olsun derim. İnsanların gözüne benim ayfonum var demek için böyle hareketler yapmak gerçekten utanç verici bence.
Bu verdiğim iphone örneğini diğer 2,3 ve 4. maddeler için de aynı şekilde düşünebilirsiniz.

Bunları sadece fakirler yapmıyor ki?
İlgiye muhtaç olan insanlar bu tür davranışlar sergiliyor, ayrıca sosyal medyanın dijital galeri olduğunu da unutmamak lazım.

Ancak marka giyinme kısmına katılmıyorum, marka ürünlerdeki konfor ve dayanıklılığı ucuz ürünlerde bulamıyorum.

Benim düşüncem (siz de katılacaksınız bence) bunları yapanlar değil de bunları yapıp milletin gözüne sokmaya çalışanlar dediğiniz tabire uyuyor.
Mesela otobüsteyim hanımefendinin biri elinde kocaman iphone 14 pro maxi yanındaki çantasına koymak yerine bütün yolculuk boyunca (vardı baya bi 15 durak) elinde tuttu.
- Hani mesaj felan geliyor ona bakıyordur veya birşeyler bakınıyordur telefondan diye düşünürsünüz hiç de öyle değil 1 kere bile ekranı açıp bakmadı.
- Veyahüt çalınır falan diye çantasına koymuyordur dersiniz o çantayı kolunun altından çekip alana helal olsun derim.
Telefon konusuna katılmıyorum benimde OnePlus Nord telefonum var bende otobüste, dışarıda elimde gezdiririm.

Mesela otobüsteyim hanımefendinin biri elinde kocaman iPhone 14 Pro Max'i yanındaki çantasına koymak yerine bütün yolculuk boyunca (vardı bayağı bir 15 durak) elinde tuttu.
- Hani mesaj falan geliyor ona bakıyordur veya bir şeyler bakınıyordur telefondan diye düşünürsünüz hiç de öyle değil 1 kere bile ekranı açıp bakmadı.
- Veyahüt çalınır falan diye çantasına koymuyordur dersiniz o çantayı kolunun altından çekip alana helal olsun derim.

35-40 bin TL'lik telefon kullanıp, eve otobüsle gideceğime, 20-30 bin civarı 50CC motor alır, kalan 3-5k paraya ikinci elden temiz telefon alırım. Kafayı kullanmak önemli burada. Ne anladım şimdi? Elimde servet tutuyorum ancak otobüsle eve dönüyorum. Saçma pick me kız işleri işte.

Aslında bunları hayatında uygulayan kişiler çoğunlukla topluma uyuyor. Özgünlüklerini kaybettikleri için çok da anormal bir durum değil bence.

İphone telefonun sistem özelliklerini veya teknolojilerini say desen bir çok kişi cevap veremez. Sırf toplum yanında dışlanmamak ve kendini adapte etmek için yapılan şeyler bunlar.

Aslında nike gibi markalardan giyinmek çok mantıklı. 2015te aldığım nike mont hala yeni gibi. Ve sıcacık tutuyor. Ayakkabıları felaket dayanıklı 5 yıl oldu file kısmı yırtıldı ama lostra salonunda yeni file taktırdım ayakkabı beni bırak diye yalvarıyor :D
Markaların sahtelerini giymek derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı