Discord 2 aşamalı doğrulama kodları çalışmıyor

34lucifer28

Hectopat
Merhabalar, uzun zaman Discord hesabımı kullanmadım. Ancak şu an girmek istediğimde 2 aşamalı doğrulama kodlarına beni yönlendiriyor. Zamanında masaüstüne bu 10 adet kodu kayıt etmiştim. Fakat kayıt etmiş olduğum hiçbir kod çalışmıyor ya da işe yaramıyor. Hesabıma nasıl erişebilirim? Bilgisi olan yardımcı olabilir mi? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 faktörlü doğrulama 30 saniyede değişen kodlardır masaüstüne kaydettiğiniz kodlar 2 faktörlü doğrulama yönteminiz bozulursa hesabı kurtarın diye veriliyor. 2 faktörlü doğrulama yöntemini telefon numarası üzerine mi kurdunuz yoksa bir uygulama üzerine mi?

Eğer telefon numarasını eklemediyseniz ve bunu açmadıysanız ve yedek kodlar çalışmıyorsa işiniz zor. Kayıt olduğunuz mail üzerinden [email protected] bu mail adresine durumu İngilizce olarak yazın ne zaman dönerler bilemiyorum.
IMG_20220122_021838.jpg

Son düzenleme:
2 faktörlü doğrulama 30 saniyede değişen kodlardır masaüstüne kaydettiğiniz kodlar 2 faktörlü doğrulama yönteminiz bozulursa hesabı kurtarın diye veriliyor. 2 faktörlü doğrulama yöntemini telefon numarası üzerine mi kurdunuz yoksa bir uygulama üzerine mi?

Hocam, doğrulama kodlarını Discord otomatik txt dosyası olarak yedeklemem için vermişti. Bende o txt dosyasını masaüstüne kayıt ettim. Google Authenticator uygulamasından da bir şeyler yapmıştım ama çok uzun zaman oldu hatırlamıyorum. Üzerine cep telefonumu da değiştirdim. Masaüstüne kayıt ettiğim Discord'un verdiği txt formatındaki doğrulama kodları şu an çalışmıyor.

Eğer telefon numarasını eklemediyseniz ve bunu açmadıysanız ve yedek kodlar çalışmıyorsa işiniz zor. Kayıt olduğunuz mail üzerinden [email protected] bu mail adresine durumu İngilizce olarak yazın ne zaman dönerler bilemiyorum.
Eki Görüntüle 1277742

Aynen hocam. Telefon numaramı kayıt etmemiştim. Sadece mail adresiyle giriş yapıyordum. Dediğiniz gibi az önce bu mail adresine sorunu hem Türkçe hem İngilizce gönderdim. Ayrıca elimdeki doğrulama kodlarını da gönderdim. Hesabın bana ait olduğunu ispatlayacak başkada aracım olmadığından bu şekilde bildirim yapabildim.

Hocam, doğrulama kodlarını Discord otomatik txt dosyası olarak yedeklemem için vermişti. Bende o txt dosyasını masaüstüne kayıt ettim. Google Authenticator uygulamasından da bir şeyler yapmıştım ama çok uzun zaman oldu hatırlamıyorum. Üzerine cep telefonumu da değiştirdim. Masaüstüne kayıt ettiğim Discord'un verdiği txt formatındaki doğrulama kodları şu an çalışmıyor.

Mail üzerinden yazın sanırım yedek kodları siz farkında olmadan değiştirdiniz zaten tek tıkla değişiyor.
IMG_20220122_022522.jpg

Ben 2FA uygulaması olarak 2FA Authenticator (2FAS) - Apps on Google Play bu uygulamayı kullanıyorum Google Drive yedekliyor ve 2faları indirip depolayabiliyorum biraz tehlikeli ama kaybetmem daha kötü olacağı için 20 tane 2FA şuan 5 yerde yedekli. Sizde kullanabilirsiniz Google Authenticatore göre çok iyi.

Son düzenleme:
Mail üzerinden yazın sanırım yedek kodları siz farkında olmadan değiştirdiniz zaten tek tıkla değişiyor.
Eki Görüntüle 1277744

Ben 2FA uygulaması olarak 2FA Authenticator (2FAS) - Apps on Google Play bu uygulamayı kullanıyorum Google Drive yedekliyor ve 2FA'ları indirip depolayabiliyorum biraz tehlikeli ama kaybetmem daha kötü olacağı için 20 tane 2FA şu an 5 yerde yedekli.

Yazdım artık hocam cevap bekliyorum. Ancak çok yerde okudum ve hiç iç açıcı yorumlar yok. Sanırım Discord bu konuda yardımcı olmuyormuş. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı