Çözüldü Discord bas-konuş çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

xonlykaneki

Picopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Lenovo İdeapad Gaming 3/i5 11320H/RTX 3050Tİ/2x8 3200 MHZ RAM/512 GB M2 SSD
Merhaba arkadaşlar şu ana kadar hiç Discord üzerinden biriyle konuşmadım o yüzden bu konuları pek bilmiyorum, benim anladığımı anlatayım o yüzden. Discord'dan bas konuş a tuş atıyorum( mouse yan tuşu) daha sonra konuşma grubu var ona giriyorum, o sırada mikrofonum kapalı, oyuna geçiyoruz ben mouse yan tuşuna basılı tuttuğumda normalde sesimin gitmesi gerekiyor ama gitmiyor. Mikrofon ayarlarından bas konuş seçili bu arada. Bu benimle mi alakalı yoksa Discord ile mi?

Çözüm
Discord üzerinden giriş cihazını seçmeniz gerekiyor.
Bir de mikrofonu açmanız gerek susturmayın yani kendinizi.
Merhaba arkadaşlar şu ana kadar hiç Discord üzerinden biriyle konuşmadım o yüzden bu konuları pek bilmiyorum, benim anladığımı anlatayım o yüzden. Discord'dan bas konuş a tuş atıyorum( mouse yan tuşu) daha sonra konuşma grubu var ona giriyorum, o sırada mikrofonum kapalı, oyuna geçiyoruz ben mouse yan tuşuna basılı tuttuğumda normalde sesimin gitmesi gerekiyor ama gitmiyor. Mikrofon ayarlarından bas konuş seçili bu arada. Bu benimle mi alakalı yoksa Discord ile mi?
Oyun oynarken Discordu yönetici olarak çalıştırmanız gerekiyor.Bazı oyunlarda problem çıkabiliyor çünkü.

o sırada mikrofonum kapalı
Bir de mikrofonu açmanız gerek susturmayın yani kendinizi.
Evet buna dikkat edin, mikrofon surekli acik olmali zaten siz tusa basmadiginiz surece karsiya ses gitmez.

Simdi eger direkt mikrofonu kapatip acmak istiyorsaniz(bunun aynisi kulaklik icinde gecerli) ayarlardan tus atayin bas konusu eski haline surekli konusa tekrar getirin.

Evet buna dikkat edin, mikrofon surekli acik olmali zaten siz tusa basmadiginiz surece karsiya ses gitmez.

Teşekkür ederim o zaman bununla alakalıymış muhtemelen ben sesim sürekli gider zannediyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı