Discord bilinmeyen cihazlardan oturum açılmış gözüküyor

BirKimse

Decapat
Daha fazla  
Discord'a yeni "cihazlar" diye bir özellik gelmiş Discord hesabınızın etkin olduğu tüm cihazları görebiliyorsunuz. Bende ona merak edip girdim bir bakayım dedim. Mesela Kayseri'de oturum açıldı gözüküyor. Arkadaş ben hayatımda Kayseri'ye gitmedim bile hatta bu Kayseri'den açılan hesabın en son çevrimiçi olması ise 4 gün önce falan yazıyor. Böyle hiç gitmediğim yerlerde oturum açılmış gözüküyor bunun gibi hiç gitmediğim yerlerde oturum açmış 2-3 tane cihaz daha vardı. Hepsinin oturumunu kapattım fakat yine de meraktan sormak istedim. Bunlar hesabıma girmiş hackerlar mı yoksa Discord'un kendi adminleri falan mı? (Hesabımın hacklenmiş olmasına daha yakın bakıyorum bu arada.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiçbir Discord admini hesabınıza girmez. Cihazların oturumunu kapatın, şifrenizi değiştirin ve 2FA (2 aşamalı doğrulama)'yı açın. 2FA tercihe bağlı ama açarsanız daha garantide olursunuz.

Discord adminleri hesabınıza neden girsin vpn tarzı bir şey kullandıysanız olabilir ben Bursa'da yaşıyorum benim girişlerim İstanbul gözüküyor oluyor öyle şeyler gene de şifrenizi değiştirip 2FA yı açarsanız sorun olmaz ne olur olmaz bir virüs taraması da yapın ayrıca farklı cihazdan girebiliyorlarsa bir ihtimal Gmail hesabınıza da erişimleri vardır yeni cihaz onayı gerekiyor çünkü.

Son düzenleme:
Discord adminleri hesabınıza neden girsin VPN tarzı bir şey kullandıysanız olabilir ben Bursa'da yaşıyorum benim girişlerim İstanbul gözüküyor oluyor öyle şeyler gene de şifrenizi değiştirip 2FA'yı açarsanız sorun olmaz ne olur olmaz bir virüs taraması da yapın ayrıca farklı cihazdan girebiliyorlarsa Gmail hesabınıza da erişimleri vardır yeni cihaz onayı gerekiyor çünkü.

Bazı durumlarda onay gerektirmeden giriş yapılabiliyor onu da aşıyorlar maalesef :D keşke "bir ihtimal" deseydiniz böylesi biraz yanlış gibi duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı