Discord bot bir süre sonra kapanıyor

xiDarkSide

Picopat
Daha fazla  
Merhaba,

Node.js ile yazdigim yaklasik 70 MB MySQL'e bagli bir botum var baslat.bat ile calisiyor ve CMD'yi actigimda login oluyor. Herhangi bir hata olmadan bir sure sonra bot CMD acik iken hata goruntulemeden bot cevrimdisi oluyor. Bunu nasıl cozerim?

Botu bir sureden sonra tekrar yenileyecek bir kod veya bir methodu var mi?

Yani cronjob modülünü kullanabilirsin döngü için botu yeniden başlatmak için de process.exit() kullanabilirsin ama Batch dosyaları hata alınca kendini yenilemesi gerekiyor zaten. Terminal açıkken bot neden kapalı bilemedim.

Yani cronjob modülünü kullanabilirsin döngü için botu yeniden başlatmak için de process.exit() kullanabilirsin ama Batch dosyaları hata alınca kendini yenilemesi gerekiyor zaten. Terminal açıkken bot neden kapalı bilemedim.

Belli bir sürede kendini botun yenilemesi icin batch dosyasina ekleyebilecegim bir kod var mi mesela 5 dakikada 1 sefer bot kendini tekrar baslatsin batch dosyasi yani.

Belli bir sürede kendini botun yenilemesi icin batch dosyasina ekleyebilecegim bir kod var mi mesela 5 dakikada 1 sefer bot kendini tekrar baslatsin batch dosyasi yani.
Batch'e gerek yok ready eventi tetiklendiğinde bir döngü başlatın cronjob modülünü veya setInterval() fonksiyonunu kullanabilirsiniz. process.exit() ile de bota restart atabilirsiniz.

Batch'e gerek yok ready Event'i tetiklendiğinde bir döngü başlatın cronjob modülünü veya setInterval() fonksiyonunu kullanabilirsiniz. process.exit() ile de bota restart atabilirsiniz.

Hocam size ulasabilecegim bir yer verirseniz oradan konusmak isterim kod ornegi ile duzenlemekten pek anlamıyorum batch olarak yardimci olursaniz sevinirim.

Hocam size ulasabilecegim bir yer verirseniz oradan konusmak isterim kod ornegi ile duzenlemekten pek anlamıyorum batch olarak yardimci olursaniz sevinirim.

Hocam şu an pek vaktim yok bire bir yardım etmek için ama setInterval() fonksiyonunun çalışma şeklini okursanız çok basit bir işlem. Intervalin içinde process.exit() çağırıyorsunuz.

Merhaba,

Node.js ile yazdigim yaklasik 70 MB MySQL'e bagli bir botum var baslat.bat ile calisiyor ve CMD'yi actigimda login oluyor. Herhangi bir hata olmadan bir sure sonra bot CMD acik iken hata goruntulemeden bot cevrimdisi oluyor. Bunu nasıl cozerim?

Botu bir sureden sonra tekrar yenileyecek bir kod veya bir methodu var mi?

Çözüm bulabildin mi kanka aynı sorunu bende yaşıyorumda CMD'den botu çalıştırıyorum yaklaşık 10 saniye sonra bot kendiliğinden kapanıyor

Çözüm bulabildin mi kanka aynı sorunu bende yaşıyorumda CMD'den botu çalıştırıyorum yaklaşık 10 saniye sonra bot kendiliğinden kapanıyor.

Cozum buldum dostum @ahmut222222 isimli arkadasin dedigi gibi setinvertal icinde process exit kullaniyoruz 5 dakikada 1 sefer bot resetleniyor aktif kalıyor bayağıdır sorunsuz şu an.

Yeni konular

Geri
Yukarı