Discord botu geliştirmek için Discord.py vs Discord.JS

T_u_x

Decipat
Yer
Ankara
Discord botu geliştirme sürecinde Discord.py mı daha işlevseldir, yoksa Discord.JS mi? İkisinin de güçlü ve zayıf olduğu yanlar nelerdir? JS ve Python biliyorum.

Gördüğüm kadarıyla Discord.JS'in kullanıcı tabanı daha fazla, daha aktif bir topluluğa sahip. Bu, yardıma ihtiyacınız olduğunda soru sorabileceğiniz ve hızlıca cevap alabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca dokümantasyon olarak da Discord.JS'i daha iyi buluyorum.

Discord botu geliştirme sürecinde Discord.py mı daha işlevseldir, yoksa Discord.JS mi? İkisinin de güçlü ve zayıf olduğu yanlar nelerdir? JS ve Python biliyorum.
İkisiylede aynı şeyleri yapabilirsiniz. Python’da yapmak daha kolay ama kullanıcı kitlesi daha az, JS ise biraz daha zor kullanıcı kitlesi çok daha fazla.

Zamanında Discord.py/Pycord ile bot yapmaya çalışmıştım. Çok zor değildi.
Fakat kaynak olarak Discord.js'den daha fazla var sanırım, hep o çıkıyordu.

Discord.js ez Win kanka yani daha iyi. Python'dan bot yapılır mı onu daha bilmiyorum. Ama olmuyor diye biliymo yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
Discord.js ez Win kanka yani daha iyi. Python'dan bot yapılır mı onu daha bilmiyorum. Ama olmuyor diye biliymo yani.

Python botlarını bilmiyorum deyip de Discord.js ez Win gibi bir tutum hangi aklın ürünü?

İkisi de tercih edilebilir ancak ben daha kolay yazım sunduğu ve daha fazla özellik barındırdığı için discord.py'ı tercih ediyorum mesela. Sen niçin discord.py tercih etmiyorsun veya neden discord.js tercih ediyorsun anlat bakalım.

Discord.js kazanabilir bir karşılaştırmada gayet normal bir durum bu, ez Win diyeceğine senaryonu belirt bakalım argümanların neler.

Şimdiye kadar kaç tane düzgün Discord botu geliştirdin discord.js ile, deneyimlerin ve gözlemlerin neler?

Discord.js yazıp geçsen bunların hiçbirini sormam tercih meselesi. Ancak bir argümanın var arkasında dur bakalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı