Discord botu mesaj içeriği getiren özellik yapılabilir mi?

DeathForYou

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel(R) Core(TM) i3-4130 | 8 Gb DDR3 1600MHZ
Merhaba, ben Discord botu yazmaya çalışıyorum yeni başladım. Acaba bir cümle yazsam ve Discord botum da o cümlenin içinden istediğim kelimeyi bana getirebilir mi?
Örneğin:
Cümle: Bugün hava çok sıcak.
İstediğim kelime: Sıcak.
Bu kelimeyi bulursa ne yapsın: Mesaj kanalına "bende sıcak ne demek onu öğreniyordum." yazsın.

Böyle bir şey mümkün mü?

Şimdi biz mesajı message. Content yöntemi ile alıyoruz ama sen içinden bir şey bulmak istiyorsun, değil mi?

Evet komple cümleyi değil de cümlenin içinden belirli bir kelime geçerse karşılık versin.
Evet komple cümleyi değil de cümlenin içinden belirli bir kelime geçerse karşılık versin.

Ve "toLowerCase()" de kullanacağım büyük küçük harf önemi olmasın.

O zaman şu kod işinize yarayabilir:
if(message.content.toLowerCase().includes("sıcak")) return message.reply("Mesajında sıcak geçiyor"); .

Çok teşekkür ederim işime yaradı ama sürekli olarak "mesajında sıcak geçiyor" gönderiyor.

Çok teşekkür ederim işime yaradı ama sürekli olarak "mesajında sıcak geçiyor" gönderiyor.
O zaman replace taktiği ile yapmanı öneririm.
const oldContent = message.content.toLowerCase(); const newContent = oldContent.replace(/sıcak), ""); if(oldContent !== newContent) return message.reply("Mesajında sıcak geçiyor.");

Tamam hatanın sebebini anladım kendisi de sıcak yazdığı için tekrarlıyormuş, Teşekkür ederim. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı