Discord botunda EXE dosyası nasıl çalıştırılır?

AhmedAldogan

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, bir Discord botu yazacağım bota verilen bir komut bilgisayarımdaki bir EXE dosyasını çalıştıracak. Nasıl yaparım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Detaylı yardım için kullandığınız dili, Framework'ü, sunucu işletim sistemini ve kendi işletim sisteminizi paylaşabilir misiniz?

Şimdilik sadece kendi bilgisayarımda deneme yapacağım ileride bir SW bilgisayarında bu sistemi çalıştıracağım ama bot da o bilgisayarın içinde çalışacak şu an Windows 10 kullanıyorum ama SW bilgisayarı için Linux kullanmayı planlıyorum

He onlar ile yapılır tabii. Normal, saf Discord botu dili ile yapılamaz.
İnat ile yanlışınızda ısrar ediyorsunuz. Discord botu dili diye bir şey yoktur. JavaScript, Python, C# için kütüphaneler vardır, bunlar ile yazarsınız. Çok katmanlı mimari birbirine bağımsız olayları bağımlılık yüklemeden yapmak için vardır.

İnat ile yanlışınızda ısrar ediyorsunuz. Discord botu dili diye bir şey yoktur. JavaScript, Python, C# için kütüphaneler vardır, bunlar ile yazarsınız. Çok katmanlı mimari birbirine bağımsız olayları bağımlılık yüklemeden yapmak için vardır.

Botun yapımı konusunda arkadaşlarıma danışabilirim ama bu bilgisayar bağlantısı konusunda yardıma ihtiyacım var.

Discord botu dili tabii ki yoktur. Dillerin kütüphaneleri vardır. Ben de bu kütüphanelerden bahsediyorum. Discord.js, Discord.py gibi. Yanlışımla ısrar ettiğim yok. 2.5 senelik JavaScript ile Discord botu deneyimim var.

Eğer ciddi bir yeterliliğiniz yoksa girişmeden önce biraz olsun WebRequest ve WebSocket yapısını anlamanız gerekiyor. Hiç bilmiyorsanız bunu bir anda yapmanız mümkün değil. Sizin için yapabilecek birileriyle konuşabilirsiniz.

Eğer ciddi bir yeterliliğiniz yoksa girişmeden önce biraz olsun WebRequest ve WebSocket yapısını anlamanız gerekiyor. Hiç bilmiyorsanız bunu bir anda yapmanız mümkün değil. Sizin için yapabilecek birileriyle konuşabilirsiniz.

Kendi bilgisayarımda çalışacak dedim ya.

Çünkü bu bir Discord botu. Adı üstünde. Ben bunu zamanında çok araştırmıştım. Hatta bunun için discord.js geliştiricileriyle bile iletişime geçtim. Bilgisayarda işlem yapılamayacağını belirtmişlerdi.

Uzaktan bitki sulama Discord botu ile mi yapıldı?

Discord botu kullanılarak yapıldı, belli başlı unuttuğum sistemlerde kullanıldı fakat bu dahi yapıldıysa bir işlemin çalıştırılması söz konusu olabilir.

Discord botu kullanılarak yapıldı, belli başlı unuttuğum sistemlerde kullanıldı fakat bu dahi yapıldıysa bir işlemin çalıştırılması söz konusu olabilir.

Konu sahibi yeterli bilgi vermediği için saf Discord kütüphanesinden bahsetmiştim. Arduino gibi araçlarla yapılabilir.

Tolga abinin birebir kendisine de sordum, ondan cevap bekliyorum.

Kendi bilgisayarımda çalışacak dedim ya.
Pekala nasıl yapacağınız konusunda size fikir vereyim. Koda dökemezseniz detaylıca yardımcı olurum.

Botunuzun çalıştığı makine gerekli girdi alındığında(uygulama başlatılma girdisi) WebSocket ile sizin bilgisayarınızdaki Client'e mesaj gönderecek ve Client bilgisayarınzdan uygulamayı çalıştıracak.
Eğer bu sizin kendi makineniz ise doğrudan girdinin geldiği koşul durumunda app.execFileSync metoduyla çalıştırabilirsiniz.

Geri
Yukarı