Discord FPS düşürüyor

İşletim sistemi
Windows 10

VAULT_Mücahid

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci, Stajyer
RAM
Kingston FURY 8+8Gb 3600 MHz CL16
Ekran kartı
Gigabyte RTX 2060 6 Gb
Anakart
Gigabyte B550M DS3-H
İşlemci
R5 5600
7 Days to Die oyununu oynarken DC'den sesli sohbet odasına girdiğimde FPS 10'lara düşüyor. Ayarları değiştirdim düşürdüm hiçbir şey değişmedi.

Discord'un ekran kartınızı kullanmasını kapatın. Belki işe yarar.

Ayarlar > gelişmiş > donanım ivmesi.

1695554202144.png

7 Days to Die'ın zaten bayağı kötü bir optimizasyonu var diye biliyorum. Normal sanırım (optimizasyonu kötü olduğu için normal geliyor belki değildir bilmiyorum).

Hocam alakasız ya 2060 var Full ayarlarda +60FPS oynuyorum DC ses girince çakıyor 10FPS, sesten çıkınca gene aynı +60FPS oluyor düzeliyor yani.

Pencereli modda oynayınca da mı düşüyor.

Tüm ayarları denedim FPS hiç değişmiyor en düşüğe alsam gene 20'nin üstüne çıkmıyor sesteyken ama sesten çıkınca aynı +60 FPS.

Discord'un ekran kartınızı kullanmasını kapatın. Belki işe yarar.

Ayarlar > gelişmiş > donanım ivmesi.

Eki Görüntüle 1955491

Hocam bu ayarı da biliyorum bu da olmuyor zaten Full kapalı duruyor bu ayar.

Bu arada sadece bu oyunda oluyor bu FPS drobu şu ana kadar bir de bazen Valorant ve birkaç oyunda da Alt Tab atınca kapanıyor oyun yine aynı DC sesteyken.

Ram olabilir mi sebebi arkadaşlar? Benim de bir ara oluyordu. Ram taktım. Mesela 8 idi. 16 yaptım 8x2 düzelmişti. Bu sadece tahminim.
Hocam benim de aklıma geldi baktım kullanım değişmiyor sabit 15 gb civarında sürekli ama sorun ram ise ram yükseltme şansım yok şu 1-2 ay içerisinde nasıl hallederim bilmiyorum.

Hocam benim de aklıma geldi baktım kullanım değişmiyor sabit 15 gb civarında sürekli ama sorun ram ise ram yükseltme şansım yok şu 1-2 ay içerisinde nasıl hallederim bilmiyorum.
Valla ben ram olduğunu düşünüyorum güzel kardeşim. Hani aklında bulunsun en azından. Bir gün durumun el verirse,hiç çoktan değiştir. Rahatlar.

Vallahi ben RAM olduğunu düşünüyorum güzel kardeşim. Hani aklında bulunsun en azından. Bir gün durumun el verirse, hiç çoktan değiştir. Rahatlar.

Hocam şimdi tekrar dikkat ettim sorun RAM'de de değil baktım 13GB kullandığı zaman da oluyor değişmiyor aynı FPS drobu oluyor.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı