Discord FPS düşürüyor

xDisturbia

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
ASUS notebook sistem özelliklerim;
İşlemci: Intel i3 1.80 GHz
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GT 740M 2 GB
RAM: 4 GB

Bu sorun bilgisayarımda uzun süredir var. İlk termal macundan şüphelendim. İşlemci ısısı 80-90'ları görüyordu. Bilgisayarın içini açtığımda macunun kurumuş olduğunu gördüm. macunu yeniledim, fanı temizledim. Bu işlemi yapalı 1 hafta olmadı, işlemci ısısı 60-70'e indi. Fakat FPS problemi ortadan kalkmadı. Oyunu tek başına çalıştırdığımda problem olmuyor gayet akıcı oynanabiliyor. Fakat Discord'da bir lobiye girdiğimde FPS'im resimdeki gibi düşüyor. Aynı zamanda oyunu açtığımda, oyun tam açılmadan birisi mesaj attığında veya oyun daveti attığında FPS aynı şekilde düşüyor, fareyi oyunda sağa sola çevirirken takılmalar oluyor, var ve ms artıyor, FPS 30-40'ları görüyor. Sorunu bir türlü çözemedim kaç defa foruma yazdım çözümünü henüz bulabilen olmadı.

sadece CS GO açık

normal.jpg

CS GO ve Discord açık

düşük.jpg

donanım ivmesi özelliği kapalı
discord.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ram'i en azından 8GB a yükseltmek maddi olarak bir çözüm seçeneği günümüzdeki oyunlar ne yazıkki en az 8GB'ı tavsiye ediyorlar. Onun dışında arka planda çalışan programları kapatabilirsiniz, alternatif olarak telefondan DC'yi açabilirsiniz.

CS zaten işlemci düşmanı bir oyun. DC ise hiç yabana atılmayacak bir uygulama. Oda ciddi donanım sömüren bir uygulama. Tüm bu tespitlere rağmen, oyuncu arkadaşlarımız biraz RAM, biraz CPU derken üstesinden geliyorlar. Bence siz yukarıdaki uyarıları göz önüne alıp. RAM alanınızı yükseltip, gereksiz uygulamaları da kapatıp, yolunuza devam edebilirsiniz.

Aynı sorundan muzdaripim. R6S oyununda 50-60 fps de oynarken (discord suz) discord u açtığımda bu rakam 30 40lara düşüyor ve fps drop oluyor. Bende senin gibi termal macun dan falan şüphelenmiştim ama demek ki sorun o değilmiş. İnatla lite versiyon getirmiyorlar.
Sistem Özellikleri
İ5 7200U 2.5 GHZ
GT920MX
8GB RAM

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı