Çözüldü Discord "Giriş noktası bulunamadı" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Odrisli

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Edirne Keşan
Daha fazla  
Ekran Alıntısı.PNG

Discord kurmak istiyorum .exe dosyasına basınca bu hatayı veriyor.

Çözüm
@ArdaFRKN Kafana göre verdiğin dosyanın ne olduğunun farkında mısın peki? Windows'un direkt olarak çekirdek dosyası, KERNEL dosyası. Donanım ile yazılım arasındaki haberleşmeyi sağlayan yazılımcığın TA kendisi o. O dosyadaki en ufak zararlı kod parçacığı donanımsal her türlü zarara yol açabilir. Bilmiyorsanız cevaplamayın konuyu bari.

Sorunun kaynağı ise: Güncellemeleri yüklenmemiş Windows 7 kullanmak. Microsoft'un bununla ilgili bir bülteni var zaten.

İlgili bülten:

@Odrisli Bültende ayrı yama olarak yayınlanmış olan güncellemeler hali hazırda daha kapsamlı büyük güvenlik yamalarının içerisine eklendiği için bülten içerisindeki linkleri düşürmüş Microsoft. Ama Windows Update Kataloğu üzerinden KB2533623 sürümünün dahil edildiği güvenlik yamasını buldum. Aşağıdaki linklerden sistemine uygun olanlarını indir ve kurulumunu yap. Ardından yeniden başlat. Sorunun çözülmüş olması gerekli.

Windows 7 x64 (64 Bit) Sistemler için KB4457144

Windows 7 x86 (32 Bit) Sistemler için KB4457144
Ayrıca bu sorun sadece Windows 7'yi değil, Vista kullanıcılarını da kapsadığı için onların yamasını da paylaşıyorum.

Vista x64 (64 Bit) Sistemler için KB2533623
Vista x86 (32 Bit) Sistemler için KB2533623

Son olarak: Güncellemeleri yüklemeyi ASLA ama ASLA ihmal etmeyin. Bu hangi işletim sistemi olursa olsun!
@ArdaFRKN Kafana göre verdiğin dosyanın ne olduğunun farkında mısın peki? Windows'un direkt olarak çekirdek dosyası, KERNEL dosyası. Donanım ile yazılım arasındaki haberleşmeyi sağlayan yazılımcığın TA kendisi o. O dosyadaki en ufak zararlı kod parçacığı donanımsal her türlü zarara yol açabilir. Bilmiyorsanız cevaplamayın konuyu bari.

Sorunun kaynağı ise: Güncellemeleri yüklenmemiş Windows 7 kullanmak. Microsoft'un bununla ilgili bir bülteni var zaten.

İlgili bülten:

@Odrisli Bültende ayrı yama olarak yayınlanmış olan güncellemeler hali hazırda daha kapsamlı büyük güvenlik yamalarının içerisine eklendiği için bülten içerisindeki linkleri düşürmüş Microsoft. Ama Windows Update Kataloğu üzerinden KB2533623 sürümünün dahil edildiği güvenlik yamasını buldum. Aşağıdaki linklerden sistemine uygun olanlarını indir ve kurulumunu yap. Ardından yeniden başlat. Sorunun çözülmüş olması gerekli.

Windows 7 x64 (64 Bit) Sistemler için KB4457144

Windows 7 x86 (32 Bit) Sistemler için KB4457144
Ayrıca bu sorun sadece Windows 7'yi değil, Vista kullanıcılarını da kapsadığı için onların yamasını da paylaşıyorum.

Vista x64 (64 Bit) Sistemler için KB2533623
Vista x86 (32 Bit) Sistemler için KB2533623

Son olarak: Güncellemeleri yüklemeyi ASLA ama ASLA ihmal etmeyin. Bu hangi işletim sistemi olursa olsun!

Çözüm
@ArdaFRKN kafana göre verdiğin dosyanın ne olduğunun farkında mısın peki? Windows'un direkt olarak çekirdek dosyası, kernel dosyası. Donanım ile yazılım arasındaki haberleşmeyi sağlayan yazılımcığın ta kendisi o. O dosyadaki en ufak zararlı kod parçacığı donanımsal her türlü zarara yol açabilir. Bilmiyorsanız cevaplamayın konuyu bari.

sorunun kaynağı ise: güncellemeleri yüklenmemiş Windows 7 kullanmak. Microsoft'un bununla ilgili bir bülteni var zaten.

ilgili bülten:

@Odrisli bültende ayrı yama olarak yayınlanmış olan güncellemeler halihazırda daha kapsamlı büyük güvenlik yamalarının içerisine eklendiği için bülten içerisindeki linkleri düşürmüş Microsoft. Ama Windows Update kataloğu üzerinden KB2533623 sürümünün dahil edildiği güvenlik yamasını buldum. Aşağıdaki linklerden sistemine uygun olanlarını indir ve kurulumunu yap. Ardından yeniden başlat. Sorunun çözülmüş olması gerekli.

Windows 7 X64 (64 Bit) sistemler için KB4457144.

Windows 7 X86 (32 Bit) sistemler için KB4457144.
Ayrıca bu sorun sadece Windows 7'yi değil, vista kullanıcılarını da kapsadığı için onların yamasını da paylaşıyorum.

vista X64 (64 Bit) sistemler için KB2533623.
vista X86 (32 Bit) sistemler için KB2533623.

son olarak: güncellemeleri yüklemeyi asla ama asla ihmal etmeyin. Bu hangi işletim sistemi olursa olsun!

Sağ ol sonunda yükledim. Bu bilgi kirliliğinden çıkmak zor oldu.

Geri
Yukarı