Discord.js için eğitim seti önerisi

BeylerBeyii

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Programmer
Herkese selam, temel düzeyde Discord.js biliyorum. Bunu profesyonel hale getirebileceğim bir web sitesi veya bir eğitim seti var mı? Eğer var ise linkini paylaşabilir misiniz?

Merhaba, biliyorsunuz ki discord.js, node.js dilinin bir kütüphanesidir. Yakın zamanda kontrol etmedim fakat Türkiye'de bulunan "discord.js eğitimi" başlığı altında pek kaliteli içerik bulamadım. Kendinizi önce JavaScript'de geliştirip ardından node.js'de gelişmeniz, discord.js kütüphanesine olan hakimiyetinizi kat be kat arttıracaktır.

Örneğin; Discord botunuza "!indir https://???.com/image.png" gibi bir komut kullanıldığında, linkteki resim dosyasını chat'e atacak bir kod yazacaksınız. Burada discord.js kütüphanesi sadece Discord ile etkileşime geçebilmek için var, Discord.js kütüphanesi herhangi bir dosya indirme vb. bir özelliğe sahip değil. Bu durumda araştırmanız gereken şey "nodejs file download from url" gibi bir cümle ile bu dilde nasıl dosya indirildiğini öğrenmek ve bunu kodunuzua uyarlamak olacaktır.

Kısaca tavsiyem Discord.js öğrenmek için "Discord.js eğitimleri" diye araştırma yapmak yerine Javascript ve Node.js üzerine araştırma yapmanızdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı