Discord Js için hangi dilleri bilmek gerekli?

TürkPcPro

Kilopat
Arkadaşlar Discord'da bot geliştirmek istiyorum hangi dilleri bilmem gerek. Ayrıca gereken dilleri öğrenmem işime de yarayacak sadece Discord için değil. Bilgisayar Müh. düşünüyorum. Udemy'den kurslara bakıyorum şuan ama seçemedim bir türlü.

(100+ Saat) Aranan Programcı Olma Kamp Kursu| Python,Java,C# bu ve (110+ Saat) Komple Uygulamalı Web Geliştirme Eğitimi bunun arasında kaldım web geliştirme diyor. Ancak sanırım içinde JavaScript gibi dilleri de öğretiyor yardımcı olur musunuz? (Şimdilik bir tek Python biliyorum kendimi geliştirmeye çalışıyorum.)

Discord botu geliştirmek için şu anda kullanabileceğiniz en geniş kaynaklı ve güncel API discord.js. Kullanabilmek için ise JavaScript ve NodeJS bilgisi gerekli. Bu iki teknolojiyi YouTube'dan rahatlıkla öğrenebilirsin, Udemy'deki kurslara para saçmanı önermiyorum. İngilizcen varsa bu süreç çok daha rahat olur. Zira YouTube'da bulabileceğin İngilizce JS ve NodeJS kaynakları ve dokümantasyonları sayılamayacak kadar fazla. Bu teknolojileri öğrendikten sonra discord.js dokümantasyonundan çokça faydalanarak ve herhangi bir discord.js v13 tutorial'ını takip ederek dilediğin botu geliştirebilirsin.

Geri
Yukarı