Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Sistemi çok sağlam olmayan kişilerin dört gözle beklediği bir makaleyi oluşturmuş bulunmaktayım. Gerçi sistem sağlam bile olsa Discord yine de kasıyor. Her neyse.
Makaledeki 3 yöntem yabancı kaynaklardan toplanmıştır. Bizzat tarafımca test edilip onaylanmıştır.
Bilgisayar için makale oluşturuyorum telefonda donma sıkıntısı göremedim.

1. Yöntem
Discord Ayarları >> Gelişmiş >> Donanım İvmesi
1678678353385.png
Bu özelliği yeşil tik yapmanız gerekiyor. Yani aktifleştirmeniz lazım. Bu sayede bilgisayarınız Discord uygulamasını es geçmeyecek.

2. Yöntem
>> Görev Yöneticisi'ni çalıştırın.
>> İşlemler sekmesini açın

1678678619288.png

>> Discord uygulamasının üzerine çift tıklayın.
1678678665260.png

>> Bu şekilde listelenmesi lazım. Hepsine teker teker sağ tıklayıp "Ayrıntılara Git" butonuna tıklayın.
1678678736149.png

>> Yukarıdan aşağıya olacak şekilde hepsine sağ tıklayıp "Öncelik ayarla" sekmesi üzerinden "Gerçek zamanda" seçeneğini işaretleyin.

3. Yöntem
Discord Ayarları >> Ses ve Görüntü >> Ses Ayarlarını Sıfırla

1678678894685.png

>> Güncel olmayan ses paketlerini sıfırladığı için uygulamayı ortalama 5-6 fps hızlandırır.

Makale bu kadar okuduğunuz için teşekkür ederim umarım işinize yarar.

Ben Discord'u sadece bilgisayarımı yavaşlatıyor diye sildim ancak güzel uygulama. Sizlere tavsiyem Steam arkaplanınızda neredeyse sürekli açık bulunduğundan(tahmin ediyorum), Steam üzerinden arama yapmanız. Gerçekten ses kalitesi eski Steam aramalarından daha kaliteli ve daha net.

sistemi çok sağlam olmayan kişilerin dört gözle beklediği bir makaleyi oluşturmuş bulunmaktayım. Gerçi sistem sağlam bile olsa Discord yine de kasıyor. Her neyse.
makaledeki 3 yöntem yabancı kaynaklardan toplanmıştır. bizzat tarafımca test edilip onaylanmıştır.
bilgisayar için makale oluşturuyorum telefonda donma sıkıntısı göremedim.

1. yöntem
Discord ayarları >> gelişmiş >> donanım ivmesi.
Eki Görüntüle 1699692
bu özelliği yeşil tik yapmanız gerekiyor. Yani aktifleştirmeniz lazım. Bu sayede bilgisayarınız Discord uygulamasını es geçmeyecek.

2. yöntem
>> Görev Yöneticisi'ni çalıştırın.
>> İşlemler sekmesini açın

Eki Görüntüle 1699703

>> Discord uygulamasının üzerine çift tıklayın.
Eki Görüntüle 1699704

>> Bu şekilde listelenmesi lazım. Hepsine teker teker sağ tıklayıp "ayrıntılara git" butonuna tıklayın.
Eki Görüntüle 1699705
>> Yukarıdan aşağıya olacak şekilde hepsine sağ tıklayıp "öncelik ayarla" sekmesi üzerinden "gerçek zamanda" seçeneğini işaretleyin.

3. yöntem
Discord ayarları >> ses ve görüntü >> ses ayarlarını sıfırla

Eki Görüntüle 1699706

>> güncel olmayan ses paketlerini sıfırladığı için uygulamayı ortalama 5-6 FPS hızlandırır.

Makale bu kadar okuduğunuz için teşekkür ederim umarım işinize yarar.

Hocam lütfen bu aylık Spotify Premium parasını benden alma (!)

Discord'un önceliğini yükseltirsek oyunlarda performans düşüşü yaşarız. Discord sistem kaynaklarını çok cömert şekilde kullanan bir program.

Ben Discord'u sadece bilgisayarımı yavaşlatıyor diye sildim ancak güzel uygulama. Sizlere tavsiyem Steam arkaplanınızda neredeyse sürekli açık bulunduğundan(tahmin ediyorum), Steam üzerinden arama yapmanız. Gerçekten ses kalitesi eski Steam aramalarından daha kaliteli ve daha net.
Katılıyorum, Steam sesli araması çok güzel çalışıyor. Discord'dan hiçbir eksiği yok ve dediğin gibi ses daha kaliteli işleniyor.

Geri
Yukarı