Discord kilitli rol oluşturma

Öncelikle rol/roller'i kendiniz kilitleyemezsiniz. Bir kullanıcın kendi rolünden yukarıdaki roller kilitlidir. Örnek vermek gerekirse bir sunucuda;
--------------------------
*Sunucu Sahibi

*Moderatör

*Kayıtlı üye

*Üye
Şeklinde roller var. "Sunucu Sahibi" rolüne sahip olan biri diğer bütün rolleri yetkisi doğrultusunda düzeltebilir.

"Moderatör" ve daha aşağısında bir role sahip olan biri için "Sunucu Sahibi" rolü kilitli olacaktır, ancak kendinden aşağıdaki rolleri yetkisi doğrultusunda düzenleyebilir.

"Kayıtlı üye" ve daha aşağıdaki role sahip biri için "Moderatör" ve "Sunucu Sahibi" rolu kitlidir. Kendinden aşağıdaki "Üye" rolünü yetkisi doğrultusunda düzenleyebilir.

Sadece "Üye" rolüne sahip olan biri için bütün roller kendisinden yüksektedir. Düzenleme yapamaz.

Son düzenleme:
Öncelikle rol/roller'i kendiniz kilitleyemezsiniz. Bir kullanıcın kendi rolünden yukarıdaki roller kilitlidir. Örnek vermek gerekirse bir sunucuda;
*Sunucu Sahibi

*Moderatör

*Kayıtlı üye

*Üye
Şeklinde roller var. "Sunucu Sahibi" rolüne sahip olan biri diğer bütün rolleri yetkisi doğrultusunda düzeltebilir.

"Moderatör" ve daha aşağısında bir role sahip olan biri için "Sunucu Sahibi" rolü kilitli olacaktır, ancak kendinden aşağıdaki rolleri yetkisi doğrultusunda düzenleyebilir.

"Kayıtlı üye" ve daha aşağıdaki role sahip biri için "Moderatör" ve "Sunucu Sahibi" rolu kitlidir. Kendinden aşağıdaki "Üye" rolünü yetkisi doğrultusunda düzenleyebilir.

Sadece "Üye" rolüne sahip olan biri için bütün roller kendisinden yüksektedir. Düzenleme yapamaz.

Bir şey daha eklemek isterim:
Sunucunun sahibi (genelde sunucuyu kurandır, çünkü çoğu kişi sahipliği aktarmaz) rolü en altta bile olsa en üsttekinin rolünü düzenleyebilir ve kendisinden üstün de olsa banlayabilir.
Eğer hiçbir rolde Yönetici yetkisi yoksa adının yanında taç simgesi olur.

Siz kurucusunuz, rolünüz en başta durmalı.

1-Kurucu
2-Moderatör
3-Yakın Dost

Diğer bir üyeye "Moderatör" rolü verirseniz, o rolün üstündekiler o kullanıcıda kilitli gözükecektir.

1-Kurucu 🔒
2-Moderatör
3-Yakın Dost

İyi günler.
peki nasıl düzeltiliyor ben yanlışlıkla en altta yaptım değiştiremiyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı