Discord kurulumunda "Giriş Noktası Mulunamadı" hatası

509401

Hectopat
RAM
8
SSD veya HDD modeli
Patriot Burst
Ekran kartı
RX 550
Anakart
Anakart
İşlemci
İ5-9400F
Merhaba, kururken bu hata çıkıyor nasıl düzeltebilirim?

1648137646058.png

Sorunun kaynağı ise: Güncellemeleri yüklenmemiş Windows 7 kullanmak. Microsoft'un bununla ilgili bir bülteni var zaten.

İlgili bülten:
Microsoft Security Advisory: Insecure library loading could allow remote code execution

@Linux Mint Bültende ayrı yama olarak yayınlanmış olan güncellemeler hali hazırda daha kapsamlı büyük güvenlik yamalarının içerisine eklendiği için bülten içerisindeki linkleri düşürmüş Microsoft. Ama Windows Update Kataloğu üzerinden KB2533623 sürümünün dahil edildiği güvenlik yamasını buldum. Aşağıdaki linklerden sistemine uygun olanlarını indir ve kurulumunu yap. Ardından yeniden başlat. Sorunun çözülmüş olması gerekli.

Windows 7 x64 (64 Bit) Sistemler için KB4457144

Windows 7 x86 (32 Bit) Sistemler için KB4457144
Ayrıca bu sorun sadece Windows 7'yi değil, Vista kullanıcılarını da kapsadığı için onların yamasını da paylaşıyorum.

Vista x64 (64 Bit) Sistemler için KB2533623
Vista x86 (32 Bit) Sistemler için KB2533623

Son olarak: Güncellemeleri yüklemeyi ASLA ama ASLA ihmal etmeyin. Bu hangi işletim sistemi olursa olsun!

Üstteki arkadaşın dediğini yapın öneri olarak Windows 10 kurmanızı öneririm.

sorunun kaynağı ise: güncellemeleri yüklenmemiş Windows 7 kullanmak. Microsoft'un bununla ilgili bir bülteni var zaten.

ilgili bülten:
Microsoft Security Advisory: Insecure library loading could allow remote code execution

@Linux Mint bültende ayrı yama olarak yayınlanmış olan güncellemeler halihazırda daha kapsamlı büyük güvenlik yamalarının içerisine eklendiği için bülten içerisindeki linkleri düşürmüş Microsoft. Ama Windows Update kataloğu üzerinden KB2533623 sürümünün dahil edildiği güvenlik yamasını buldum. Aşağıdaki linklerden sistemine uygun olanlarını indir ve kurulumunu yap. Ardından yeniden başlat. Sorunun çözülmüş olması gerekli.

Windows 7 X64 (64 Bit) sistemler için KB4457144.

Windows 7 X86 (32 Bit) sistemler için KB4457144.
Ayrıca bu sorun sadece Windows 7'yi değil, Vista kullanıcılarını da kapsadığı için onların yamasını da paylaşıyorum.

Vista X64 (64 Bit) sistemler için KB2533623.
Vista X86 (32 Bit) sistemler için KB2533623.

son olarak: güncellemeleri yüklemeyi asla ama asla ihmal etmeyin. Bu hangi işletim sistemi olursa olsun!

Hocam linklere tıkladığımda hiçbir şey olmuyor.
Üstteki arkadaşın dediğini yapın öneri olarak Windows 10 kurmanızı öneririm.

Hocam VirtualBox.

Yeni konular

Geri
Yukarı