Discord mikrofon görmeme sorunu

gizliaadam

Hectopat

Bu kulaklığı aldım. Amacım oyun oynamak değildi ama mikrofonu fena değildi. Oyun oynarken discordda arkadaşımla konuşmak istedim ancak karşı tarafa ses gitmiyordu.
Ayarlara baktım mikrofunu görmemişti. Biraz uğraştım yönetici olarak başlattım ama olmadı. Bende telefona discordu indirdim ordan konuştuk ama çok rahat olmadı. Mikrofonu nasıl aktif edebilirim?

Sorun sadece Discord'da mı ?
Ekran Alıntısı.PNG

Ekran 2.PNG

Daha anlatıcı olmazdı sanırım :D
Aktif olup olmadığını anlamak için di :) Şimdi birbirimize daha yardımcı olabiliriz.

Öncelikle ekran görüntülerindeki ayarlar ile kendi ayarlarının aynı olduğunu temin et.
Ardından ses ayarlarından ses efektine bas, kayıt seçeneğinden kendi mikrofonunu varsayılan aygıt yap ve test et.
Aktif olup olmadığını anlamak için di :) Şimdi birbirimize daha yardımcı olabiliriz.

Öncelikle ekran görüntülerindeki ayarlar ile kendi ayarlarının aynı olduğunu temin et.
Ardından ses ayarlarından ses efektine bas, kayıt seçeneğinden kendi mikrofonunu varsayılan aygıt yap ve test et.
Discord üzerinden de doğrula ayarları doğrula;
sd.PNG

Resim atmak isterdim ama 1mb dan fazla olduğu için atamıyorum. Sıkıştırma işleminide şuan yapamam. Ben anlaşılır biçimde anlatayım. Kulaklığı takıyorum takınca masaüstüne asus realtek ekranı geliyor. Hangi aygıtı taktınız diye soruyor. Alta kırparak resimlerini koydum. İlk iki sıradakini seçince mikrofonu görüyor ama kulaklıktan ses gelmiyor. sondakini seçince ses geliyor ama mikrofonu görmüyor. Sadece discord değil normal ses ayarlarında da gözükmüyor.

Dosya Ekleri

• _20190324_234743.jpg
    _20190324_234743.jpg
    183,4 KB · Görüntüleme: 2.722
Sorunun çözümü openh264 seçeneğini bir kere açıp kapatmak. Zor da olsa çözümünü buldum. Donanım ivmesiyle beraber kapanıp açılınca mikrofon sorunu çözülüyor :)

Sorunun çözümü openh264 seçeneğini bir kere açıp kapatmak. Zor da olsa çözümünü buldum. Donanım ivmesiyle beraber kapanıp açılınca mikrofon sorunu çözülüyor :)
Merhaba,

Aynı sorunu yaşıyorum fakat ben hala çözemedim. Openh264 dediğiniz nedir ve nasıl kapatıp açabilirim? Destek olabilir misiniz?

Merhaba,

Aynı sorunu yaşıyorum fakat ben hala çözemedim. Openh264 dediğiniz nedir ve nasıl kapatıp açabilirim? Destek olabilir misiniz?
Ses ve Görüntü seçeneğine girip kameranın altındaki bu donanım ivmesi dediğimiz tiki aç kapa yap ve tekrar test et bende bu şekilde çözülmüştü. Başka türlü yardımcı olamam. Bende uzun uğraşlar sonucunda deneme yanılmayla sorunu çözdüm.

Dosya Ekleri

• donanım.png
    donanım.png
    242,2 KB · Görüntüleme: 995
Ses ve Görüntü seçeneğine girip kameranın altındaki bu donanım ivmesi dediğimiz tiki aç kapa yap ve tekrar test et bende bu şekilde çözülmüştü. Başka türlü yardımcı olamam. Bende uzun uğraşlar sonucunda deneme yanılmayla sorunu çözdüm.
Ne yazık ki işe yaramadı, teşekkür ediyorum.

Geri
Yukarı