Discord Nitro virüsü nasıl temizlenir?

barisjk7

Hectopat
Merhaba benim haberim yokken Discord'dan tüm arkadaşlarıma mesaj atılmış. 3 aylık Discord Nitro vs diye ne yapmam gerekiyor Discord şifremi değiştirdim ama aklım PC'de kaldı virüs trojan var mı yok mu nasıl anlayacağım? Tarama yaptım fakat herhangi bir şeye rastlanmadı ama ben yine de güvenemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba benim haberim yokken Discord'dan tüm arkadaşlarıma mesaj atılmış. 3 aylık Discord Nitro vs diye ne yapmam gerekiyor Discord şifremi değiştirdim ama aklım PC'de kaldı virüs trojan var mı yok mu nasıl anlayacağım? Tarama yaptım fakat herhangi bir şeye rastlanmadı ama ben yine de güvenemedim.

Virüsten kaynaklı değil, hesabınız çalınmış. 2 Aşamalı Doğrulama'yı aktif edin. Telefonunuz resetlenirse diye başta verdiği Yedek Kodları telefonunuzun dışında bir yerde yedekleyin. Hesabınızda başka bir hamle yapmaları mümkün olmaz. Discord hesabınıza giriş yapıldı maili geldiyse o mailden sizin giriş yapmadığınızı belirtip destek alın.

Bu sıralar bu tip olayları çok görmeye başladım ama nasıl böyle virüsler yiyor insanlar onu anlayamadım.

Uygulayın.

Birisi çok büyük ihtimal Discord hesabınıza girdi. Eğer şifrenizi değiştirdiyseniz sıkıntı yok :)

2 İhtimal var ya hesabın çalınmış,hesabına giren kişi mesajları atmış şifreyi zaten değiştirmişsin bir de 2 AD yoksa eklersen sorun kalmaz (tabi bu ihtimal gerçekleşmişse). Veya bilgisayara/telefona virüs bulaşmış,virüste Discord hesabına ulaşıp herkese otomatik mesaj atmış bu ihtimal gerçekleşmişse ve anti virüs programı virüsü bulamamışsa temiz kurulum en iyisi olur. Ama iyi bir anti virüs programıyla tam tarama yaptıysan ve virüs bulunamadıysa muhtemelen sadece hesap çalınmıştır.

Kendi hesabına girip başkalarına atmışlar düzgün okursanız.
Tamam işte, kendi hesabına girebilmeleri için linke tıklaması gerek zaten. Kendim yaşadım çünkü. Ama benim olay farklı. Bir ara Technopat' ta sonylauncher.com a girdim, hesabım çalındı falan diyenler oluyordu. Ben merak ettiğim için direkt arama motoruna sonylauncher.com yazarak girdim. 1 ay sonra falan Among Us Türkiye' den ban yediğimi gördüm :(

Geri
Yukarı