Discord Nitro virüsü nasıl temizlenir?

Discord şifrenizi değiştirdiyseniz olay bitmiştir. Şifreyi değiştiğinizde zaten Discord otomatik olarak hesabınızın tokenini değiştiriyor. O virüsü bulaştıran kişiler hesabın tokeni sayesinde hesaba giriş yapabiliyor, bu bir yöntem. İsterseniz yine de bilgisayarı taratabilirsiniz, içinizin rahat etmesi için. Zemana Antimalware'yi öneririm, kendim kullanıyorum.

Tamam işte, kendi hesabına girebilmeleri için linke tıklaması gerek zaten. Kendim yaşadım çünkü. Ama benim olay farklı. Bir ara Technopat' ta sonylauncher.com a girdim, hesabım çalındı falan diyenler oluyordu. Ben merak ettiğim için direkt arama motoruna sonylauncher.com yazarak girdim. 1 ay sonra falan Among Us Türkiye' den ban yediğimi gördüm :(
Konu sahibi Discord nitro linkinden bulaştı dememiş ki. Hatta ben bulaştırdım bile dememiş belkide kardeşi oynarken bulaştırmıştır.

Merhaba benim haberim yokken Discord'dan tüm arkadaşlarıma mesaj atılmış. 3 aylık Discord Nitro vs diye ne yapmam gerekiyor Discord şifremi değiştirdim ama aklım PC'de kaldı virüs trojan var mı yok mu nasıl anlayacağım? Tarama yaptım fakat herhangi bir şeye rastlanmadı ama ben yine de güvenemedim.

Kanka 2ad ekle telefon doğrulama yoksa onu ekle şifre değiştir tamamdır içinin rahat olması içinde Kaspersky yükle tarat işlem bitmiştir sana kolay gelsin 🙂

Virüsten kaynaklı değil, hesabınız çalınmış. 2 aşamalı doğrulama'yı aktif edin. Telefonunuz resetlenirse diye başta verdiği yedek kodları telefonunuzun dışında bir yerde yedekleyin. Hesabınızda başka bir hamle yapmaları mümkün olmaz. Discord hesabınıza giriş yapıldı maili geldiyse o mailden sizin giriş yapmadığınızı belirtip destek alın.

Virüs değilse eğer sevinirim Discord'um önemli değil benim için ama PC önemli.
Virüsten kaynaklı değil, hesabınız çalınmış. 2 Aşamalı Doğrulama'yı aktif edin. Telefonunuz resetlenirse diye başta verdiği Yedek Kodları telefonunuzun dışında bir yerde yedekleyin. Hesabınızda başka bir hamle yapmaları mümkün olmaz. Discord hesabınıza giriş yapıldı maili geldiyse o mailden sizin giriş yapmadığınızı belirtip destek alın.
discordan herhangi bir mesajta gelmedi
Bunlara kanan kaldı mı 2022'ye girdik?
Direk engel bas geç.

Kanmalık bir şey yok herhangi bir şey yapmadan böyle bir şey oldu.

Virüs değilse eğer sevinirim Discord'um önemli değil benim için ama PC önemli.

Discordan herhangi bir mesajta gelmedi.

Güvenilir bir antivirüs programıyla tekrar tarayın.

Uygulayın.

@barisjk7

2 ihtimal var ya hesabın çalınmış, hesabına giren kişi mesajları atmış şifreyi zaten değiştirmişsin bir de 2 ad yoksa eklersen sorun kalmaz (tabii bu ihtimal gerçekleşmişse). Veya bilgisayara/telefona virüs bulaşmış, virüste Discord hesabına ulaşıp herkese otomatik mesaj atmış bu ihtimal gerçekleşmişse ve anti virüs programı virüsü bulamamışsa temiz kurulum en iyisi olur. Ama iyi bir anti virüs programıyla tam tarama yaptıysan ve virüs bulunamadıysa muhtemelen sadece hesap çalınmıştır.

Evet kesparsky ve Avast ile tarama yaptım ve Windows kendiş virüs programı ile herhangi bir şey çıkmadı.

Merhaba benim haberim yokken Discord'dan tüm arkadaşlarıma mesaj atılmış. 3 aylık Discord Nitro vs diye ne yapmam gerekiyor Discord şifremi değiştirdim ama aklım PC'de kaldı virüs trojan var mı yok mu nasıl anlayacağım? Tarama yaptım fakat herhangi bir şeye rastlanmadı ama ben yine de güvenemedim.

İçinizin rahat etmesi için temiz bir format iş görcektir. Discord tokeni şifremi unuttum talebinden sonra değişir ve giriş yapılan hesaplardan çıkılır bu da Discord hesabının tekrar elinde olması anlamına gelir bu tarz virüslerden daha az etkilenmek için 2 aşamalı doğrulamayı aç!

Virüsten kaynaklı değil, hesabınız çalınmış. 2 Aşamalı Doğrulama'yı aktif edin. Telefonunuz resetlenirse diye başta verdiği Yedek Kodları telefonunuzun dışında bir yerde yedekleyin. Hesabınızda başka bir hamle yapmaları mümkün olmaz. Discord hesabınıza giriş yapıldı maili geldiyse o mailden sizin giriş yapmadığınızı belirtip destek alın.
onu yapmasına gerek yok direkt şifreyi değiştirsin eğer cracklı programlar indirecekse çok güvenilir sitelerden indirsin ki sonra trojan arkada bilgisayarını korsan hackerlere gidip sürekli arkada bir şeyleri kurcalamalarına vesile oluyor eğer şifreyi değiştiği halde hesabını hala kurcalamaya çalışıyorlarsa o zaman yeni hesap açman gerek artık 2aşamalı doğrulama bile işe yaramıyor çünkü bir kere hesabın tokeni onların elinde token ile giriş yaptığında 2 aşamalı doğrulama devreye girmiyor.

Onu yapmasına gerek yok direkt şifreyi değiştirsin eğer cracklı programlar indirecekse çok güvenilir sitelerden indirsin ki sonra trojan arkada bilgisayarını korsan hackerlere gidip sürekli arkada bir şeyleri kurcalamalarına vesile oluyor eğer şifreyi değiştiği halde hesabını hala kurcalamaya çalışıyorlarsa o zaman yeni hesap açman gerek artık 2aşamalı doğrulama bile işe yaramıyor çünkü bir kere hesabın tokeni onların elinde token ile giriş yaptığında 2 aşamalı doğrulama devreye girmiyor.

Hesabı sadece bir kere kurcalamışlar zaten hocam. İlerisi için önlem diyorum.

Geri
Yukarı