Discord Nitro virüsü nasıl temizlenir?

onu yapmasına gerek yok direkt şifreyi değiştirsin eğer cracklı programlar indirecekse çok güvenilir sitelerden indirsin ki sonra trojan arkada bilgisayarını korsan hackerlere gidip sürekli arkada bir şeyleri kurcalamalarına vesile oluyor eğer şifreyi değiştiği halde hesabını hala kurcalamaya çalışıyorlarsa o zaman yeni hesap açman gerek artık 2aşamalı doğrulama bile işe yaramıyor çünkü bir kere hesabın tokeni onların elinde token ile giriş yaptığında 2 aşamalı doğrulama devreye girmiyor.
neden bunu dedim çünkü benim 5 yıllık ve 4 yıllık hesaplarımın tokeni çalındığından dolayı ve discord türkiye moderatörü de benim sunucumda olduğu için bilgiyi öğrendim

İçinizin rahat etmesi için temiz bir format iş görcektir. Discord tokeni şifremi unuttum talebinden sonra değişir ve giriş yapılan hesaplardan çıkılır bu da Discord hesabının tekrar elinde olması anlamına gelir bu tarz virüslerden daha az etkilenmek için 2 aşamalı doğrulamayı aç!

Kanka sıfırlamaya gerek yok ki 🤨

Neden bunu dedim çünkü benim 5 yıllık ve 4 yıllık hesaplarımın tokeni çalındığından dolayı ve Discord Türkiye moderatörü de benim sunucumda olduğu için bilgiyi öğrendim.

Hocam şimdilik hesap silmeye falan gerek yok, tekrar sorun yaşarsa siler. Şu durumda pire için yorgan yakmak olacaktır ileride düşünür bunu.
Hocam 2ad açık olsa bile token ile giriş yapabilirler token 2Ad'yi bypass ediyor.

Hocam o ileriye dönük önlem, daha tekrar bir olay olmadıysa 2ad mantıklı.

Evet kesparsky ve Avast ile tarama yaptım ve Windows kendiş virüs programı ile herhangi bir şey çıkmadı.

Kanka bu tür olaylar zararsız gibi gösterilen virüsler aracılığı ile yapılıyor sen en iyisi bir bilgisayarcıya danış o iyi anlıyorsa zaten uzun sürmez işiniz.
Hocam şimdilik hesap silmeye falan gerek yok, tekrar sorun yaşarsa siler. Şu durumda pire için yorgan yakmak olacaktır ileride düşünür bunu.

Hocam o ileriye dönük önlem, daha tekrar bir olay olmadıysa 2ad mantıklı.
Kanka ben her önlemi aldım discordda gerek 2Aşamalıdoğrulamayı açtım gerek her şeyi denedim adamlar bir trojanla tokeni düşürse artık şifreyi değiştirmesi gerek 2aşamalı doğrulama bile bir şey ifade etmiyor 2 aşamalı doğrulama yapacaksa authy programını öneririm google'nunkini kullanırsanız tabi hesabınız hala riskli durumdadır.

Kanka bu tür olaylar zararsız gibi gösterilen virüsler aracılığı ile yapılıyor sen en iyisi bir bilgisayarcıya danış o iyi anlıyorsa zaten uzun sürmez işiniz.

Kanka ben her önlemi aldım Discord'da gerek 2aşamalıdoğrulamayı açtım gerek her şeyi denedim adamlar bir trojanla tokeni düşürse artık şifreyi değiştirmesi gerek 2aşamalı doğrulama bile bir şey ifade etmiyor 2 aşamalı doğrulama yapacaksa authy programını öneririm Google'nunkini kullanırsanız tabii hesabınız hala riskli durumdadır.

Hocam anlamıyorsunuz herhalde. Şu an öyle bir durum yok. İleride olursa yapar. Büyütüp hesabı silip yeni hesap açma gibi olaylara girmeye gerek yok. İleride tekrar yaparlarsa yani gerek kalırsa yapar. Trojan ile çalındığı ne malum? Dediğim gibi şu durumda pire için yorgan yakmak olur. 2ad şimdilik yeterli.

Hocam anlamıyorsunuz herhalde. Şu an öyle bir durum yok. İleride olursa yapar. Büyütüp hesabı silip yeni hesap açma gibi olaylara girmeye gerek yok. İleride tekrar yaparlarsa yani gerek kalırsa yapar. Trojan ile çalındığı ne malum? Dediğim gibi şu durumda pire için yorgan yakmak olur. 2ad şimdilik yeterli.
Yani şuanlık format vs gerek varmı

Kendi hesabına girip başkalarına atmışlar düzgün okursanız.
Orayı anladım. Ben genel olarak söyledim. Rastgele hesabı patlatmışlardır bir türlü. Dediğini anladım merak etmeyin. discord nitro virüsünün asıl olayı boş boş özelden link atmaları %99. Böyle denk gelmesi garibime gldi şahsen

Yani şuanlık format vs gerek varmı
format atmak isteyip istememen senin kararın kardeşim ama hesabının şifresini değiştir sonra geme devam ederlerse direkt olarak hesabını değiştir o seçenekte işe yaramıyorsa o zaman format at: Çünkü bazı trojanlar bir programın içindeki açığı bulur o açıkla o programdaki token veya id sistemine sızıp o hesabı kullanmaya devam ederler. Nereden bildiğim konusuna gelirsek en tam 1 veya 1,5 hata önce bir edit programının full versiyonunu indirdim ve arkada discord kendi kendine kapanıp açıldı fark ettiğimde herkese mesaj atmıştılar bende şifremi değiştirdim ama üst düzey birine danıştığımda hesabını değiştir dedi bende virüs korumasını açtığım gibi hemen virüsleri tespit etti sonra ben format atmak istedim format attım ve virüsler tamamen silindi yeni hesapla girdim ve artık tüm ivirüsler devre dışı bırakılmıştı

Yeni konular

Geri
Yukarı