Discord oyun içi arayüzü açılmıyor

KubilayCansu

Hectopat
Daha fazla  
Oyunlara girdiğimde Discord arayüzü açılmıyor. Discord'u yönetici olarak açmayı ve Discord PTB indirerek açmayı denedim ancak yine açılmadı. Discord'un arayüz ayarları ve oyun etkinliği kısmındaki ayarları olması gereken gibi. Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.
dc.PNG
dc 2.PNG

CS:GO oyunu oynarken bende açılmıyor. Ama Rocket League vb. oyunlarda açılıyor.
Hangi oyunlarda açılmıyor sizin?

Şu aralar CS:GO'dan başka bir oyun oynamıyorum. Sorun sadece CS:GO'da olabilir. Peki CS:GO'da neden açılmıyor bir bilginiz var mı?

CS:GO'ya ''Trusted'' adı altında bir güncelleme gelmişti. Bu güncelleme ile birlikte arka planda çalışan programlarda sıkıntı çıkıyordu. Discord'un oyun içi arayüzü, MSI Afterburner'ın FPS göstergesi falan çoğu kişide gözükmüyor. Bu ''Trusted'' modunu kapatabiliyorsunuz ancak güven faktörünüzün bir hayli düşmesine sebep oluyor. Eğer oyuna değer veriyorsanız bu modu kapatmanızı tavsiye etmiyorum. Ancak oyunu eğlencesine falan oynuyorsanız, güven faktörünüzü önemsemiyorsanız aşağıya bu modu nasıl kapatabileceğinizi yazıyorum.

Güven faktörünün ne olduğunu bilmiyorsanız onu da yazayım. Eğer sizin güven faktörünüz düşükse karşınıza çıkan kişilerin de güven faktörü düşük olur. Yani maçınıza hile, toxic oyuncu gelmesi olağandır.

• Steam kütüphanenize girin.
  • CS:GO'ya sağ tıklayın.
  • Özellikler deyin.
  • ''Başlangıç seçeneklerini ayarla''ya tıklayın.
  • Önünüze çıkan pencerede eğer daha önceden bir kod yazdıysanız o kodlar görünecektir. Yazdıysanız en sağa, bir kod yazılmamış alana gidin. Daha önceden herhangi bir kod yazmadıysanız ise aşağıdaki adıma geçebilirsiniz.
  • Çıkan penceredeki yazı yazabileceğiniz alana tıklayıp -allow_third_party_software yazıp ''Tamam''a tıklayın.

Artık Discord'un oyun içi arayüzünü kullanabiliyor olmanız lazım.

Hayır, topluluk sunucularında yaşamazsınız ancak rekabetçi, yoldaş gibi eşleştirmele katılırsanız dediğim gibi güven faktörünüz düşük olduğundan hile, toxic oyuncu karşınıza, takımınıza çok gelebilir.

Oyunlara girdiğimde Discord arayüzü açılmıyor. Discord'u yönetici olarak açmayı ve Discord PTB indirerek açmayı denedim ancak yine açılmadı. Discord'un arayüz ayarları ve oyun etkinliği kısmındaki ayarları olması gereken gibi. Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.Eki Görüntüle 770165Eki Görüntüle 770164
Böyle bir konu açılmıştı ve sorun çözülmüştü neden tekrar konu Açtınız?

Böyle bir konu açılmıştı ve sorun çözülmüştü neden tekrar konu Açtınız?
Çok çeşitli ve fazla oyun oynamıyorum. Sorunun sadece CS:GO'da olduğunu bilmiyordum. "Discord arayüz açılmıyor" yazıp çıkan konulardaki çözümleri denedim fakat olmamıştı. Uzun zamandır girmediğim için güncellemeden habersizdim.

Geri
Yukarı