Çözüldü Discord oyun içinde hiçbir şekilde arayüze geçememek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ahmetxwx

Hectopat
Discord'da arayüzü açmak için bir tuş atayınca o tuş kullanıcı ayarları menüsünden çıkıp bir daha girince yok oluyor ve oyun içinde hiçbir şekilde arayüze geçemiyorum. Tuş atamaları kısmından atayınca da aynı şekilde çalışmıyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Bu arada screenshotlar 30 saniye arayla ve attığım sırayla.

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Discord'u tamamen kaldır, arkasında hiçbir iz kalmasın. Sonra tekrar kur.

Zamanında bende de vardı, Windows 10'a geçince (temiz kurulum) düzelmişti. Uygulamadan kaynaklı bir sorun yani, dediğim gibi yaparsan düzelir.
Merhabalar, "Ayarlar > Oyun Etkinliği" bölümünde gözüken herhangi bir oyununuz yok ise arayüzü aktifleştirmez. Eğer algıladıysa hemen yanındaki arayüz işaretine tıklayın. Sorununuz çözülür. Arayüzü aktif etmek istediğinizde atadığınız tuş ile aktif edebilirsiniz.
1606718576615.png

Merhabalar, "Ayarlar > Oyun Etkinliği" bölümünde gözüken herhangi bir oyununuz yok ise arayüzü aktifleştirmez. Eğer algıladıysa hemen yanındaki arayüz işaretine tıklayın. Sorununuz çözülür. Arayüzü aktif etmek istediğinizde atadığınız tuş ile aktif edebilirsiniz.Eki Görüntüle 756924
Tüm oynadığım oyunlarda o simge arayüz açık olarak gözüküyor.

Zamanında bende de vardı, Windows 10'a geçince (temiz kurulum) düzelmişti. Uygulamadan kaynaklı bir sorun yani, dediğim gibi yaparsan düzelir.
Tamamdır şimdi deniyorum.

Çok teşekkür ederim önceden Discord'u silip tekrar yüklemeyi denemiştim ama düzelmemişti. Şimdi tamamen bilgisayarımdan kaldırınca düzeldi sorunum tekrardan çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı