Discord oyundan atma

ReallyNigga?

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, oyun oynarken sürekli olarak karşılaştığım bir problem var. Oyunlar kendiliğinden kapanıp duruyor, ne bir hata penceresi, ne de bir "Windows bir hatayla karşılaştı" gibi herhangi bir uyarı almıyorum, sadece masaüstüne dönüyor, genelde de hemen arkasından Discord kendiliğinden açılıyor. Buna Discord'un sebep olduğunu düşündüm ve Windows görev çubuğunun sağ alt köşesinden "gizli simgeleri göster" kısmından sağ tıklayıp quit Discord yaparak arka planda çalışmasının önüne geçmeyi denedim ama buna rağmen bile oyunlarda açılmayı sürdürüyor.

Çok sinir bozucu olmaya başladı ve bunu en sık yaptığı oyun Far Cry 5, onun haricinde ara sıra Battlefield'ı ve hatta Minecraft oynarken bile karşılaştım bu durumla. Windows 10 Home Build 2004 (lisanslı) kullanıyorum ve sistemim imza kısmında yazıyor. Bunu nasıl çözebileceğimi söyler misiniz?

Discord'u kaldırın, sizin için önemliyse tarayıcıdan kullanın bir süre. Bir de öyle oyunlara girip bakın atıyor mu diye.

Discord'u kaldırın, sizin için önemliyse tarayıcıdan kullanın bir süre. Bir de öyle oyunlara girip bakın atıyor mu diye.
Zaten sorun Discord'un kendi kendini açılmaya zorlaması. Verdiğiniz öneri biraz şey gibi kaçmış, Far Cry 5 oyundan atma sorununa verilmiş ''Far Cry'ı silmeyi deneyin, sildiğiniz taktirde oyundan atma problemiyle karşılaşmayacaksınız.'' yanıtı gibi:) Ben bunu nasıl engelleyeceğimi merak ediyorum.

Değil işte. Discord'un bu tarz sorunları mevcut. Kaldı ki yaptığınız örnek de yanlış. Sizin örneğinizde açmaya çalışılan uygulama kaldırılıyor, benimkinde sorun çıkaran uygulama... Hiç olmadı kaldırın tekrar kurun, illaki sistemde dursun istiyorsanız.

Görev çubuğuna sağ tıklayın, görev yöneticisi deyin. Daha sonra açılan pencereden başlangıç sekmesine gelin, orada Discord'u göreceksiniz; ona sağ tıklayıp devre dışı bırak deyin. Tabi Discord sadece başlangıçta açılmıyorsa o zaman işler değişir. Tavsiyem @Bora Dere'nin dediği gibi, Discord'u silip tarayıcıdan kullanmanız olabilir.

Silmeyi denemedim discordu çok aktif kullandığım için, o yüzden problem devam ediyor. Ama metro 2033 redux, rocket league v cs:go gibi oyunlarda oyundan atmıyor. Sadece büyük oyunlarda ve minecraft'ta yapıyor.

Hangi oyunda yaptığı fark etmez. Silin, oyunlara öyle girin. Sorun çözülürse de tekrar indirip kullanmayı deneyebilirsiniz Discord'u.

Merhabalar, oyun oynarken sürekli olarak karşılaştığım bir problem var. Oyunlar kendiliğinden kapanıp duruyor, ne bir hata penceresi, ne de bir "Windows bir hatayla karşılaştı" gibi herhangi bir uyarı almıyorum, sadece masaüstüne dönüyor, genelde de hemen arkasından Discord kendiliğinden açılıyor. Buna Discord'un sebep olduğunu düşündüm ve Windows görev çubuğunun sağ alt köşesinden "gizli simgeleri göster" kısmından sağ tıklayıp quit Discord yaparak arka planda çalışmasının önüne geçmeyi denedim ama buna rağmen bile oyunlarda açılmayı sürdürüyor.

Çok sinir bozucu olmaya başladı ve bunu en sık yaptığı oyun Far Cry 5, onun haricinde ara sıra Battlefield'ı ve hatta Minecraft oynarken bile karşılaştım bu durumla. Windows 10 Home Build 2004 (lisanslı) kullanıyorum ve sistemim imza kısmında yazıyor. Bunu nasıl çözebileceğimi söyler misiniz?
Windows+r < MSconfig < başlangıç < görev yöneticisini aç.
Sonrasında ise Discord'u devre dışı bırak.

(çözülürse çözüm olarak işaretlersen sevinirim)

Merhaba, aynı sorunu uzun bir süre ben de yaşadım ve sorunu ekran kartını güncelleyerek çözdüm, bir de oynadığınız oyunu tam ekran olarak ayarlar iseniz bu da yardımcı olabilir. MSI Afterburner, Rivaturner, OBS, Twitch gibi programların bazı özellikleri de gene DC arayüzü ile çakışıp oyundan atmaya sebebiyet veriyor olabilir. Umarım sorunu yaşayan arkadaşlara bu önerim yardımcı olabilir. İyi oyunlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı