Discord.py mesaj silme kodu hata veriyor

arda662

Kilopat
Makaleler
6
Yer
Mersin
Discord'dan bot yazıyordum mesaj silme kodu hata veriyor.
Ignoring exception in command sil:
Traceback (most recent call last):
File "C:\Users\Arda\AppData\Local\Programs\Python\Python37-32\lib\site-packages\discord\ext\commands\core.py", line 85, in wrapped
ret = await coro(*args, **kwargs)
File "C:\Users\Arda\Desktop\Bot btw\kurti\kurti.py", line 52, in sil
await ctx.channel.purge(limit=str(amount+1))
TypeError: can only concatenate str (not "int") to str

The above exception was the direct cause of the following exception:

Traceback (most recent call last):
File "C:\Users\Arda\AppData\Local\Programs\Python\Python37-32\lib\site-packages\discord\ext\commands\bot.py", line 939, in invoke
await ctx.command.invoke(ctx)
File "C:\Users\Arda\AppData\Local\Programs\Python\Python37-32\lib\site-packages\discord\ext\commands\core.py", line 863, in invoke
await injected(*ctx.args, **ctx.kwargs)
File "C:\Users\Arda\AppData\Local\Programs\Python\Python37-32\lib\site-packages\discord\ext\commands\core.py", line 94, in wrapped
raise CommandInvokeError(exc) from exc
discord.ext.commands.errors.CommandInvokeError: Command raised an exception: TypeError: can only concatenate str (not "int") to str

@client.command()
@commands.has_permissions(manage_messages=True)
async def sil(ctx, amount):
await ctx.channel.purge(limit=str(amount+1))
await ctx.send(f'**{amount}** tane mesaj uzaya yollandı ', delete_after=5)

Neyi yanlış yapıyor olabilirim? Str yerine int de yazdım. str(int şeklinde de yazdım hiçbir şekilde olmadı.

int(amount+1) ya da amount+1 şeklinde yazdığımda da aynı hatayı veriyor maalesef.
ctx.send fonksiyonunda ' yerine "Backtick" karakteri kullanıyorsunuz değil mi? (Backtick: `) Kullanmıyorsanız doğrusu şudur: await ctx.send(f'Mesaj`)

ctx.send fonksiyonunda ' yerine "Backtick" karakteri kullanıyorsunuz değil mi? (Backtick: `) Kullanmıyorsanız doğrusu şudur: await ctx.send(f'Mesaj`)
Kesme işareti yerine backtick işareti koyunca açılmadı bile. JS işareti değil miydi backtick?

Verdiğiniz hata koduna göre await ctx.channel.purge(limit=str(amount+1)) kodunuzda hata var gibi gözüküyor hocam. str() kullanmanızı gerektirecek bir durum yok kodda. Size kendi botumda kullandığım silme kodunu atayım:

[CODE lang="python" title="Silme komutu"] async def sil(self, ctx, number: int = 1):
log_channel = bot.get_channel(BOT_LOG_KANALI)
asilnum = int(number) + 1
await ctx.channel.purge(limit=asilnum)
await ctx.send(f"{str(asilnum-1)} mesaj silindi.", delete_after=5)[/CODE]

Bu kod benim botumda sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Bu kodu denediğinizde olmazsa eğer hata kodunu yine atabilir misiniz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…