Discord Python bot bölümü oluşturma

FazliBasturk

Hectopat
Daha fazla  
Python'u öğrenmeye çalışıyorum, internette araştırmalar falan yapıyorum. bu işlerde bayağı yeniyim. Discord'um için şu anlık küçük deneme amaçlı bir bot yapmaya çalışıyorum. Botum fıkra anlat vb dendiğinde ona karşılık cevap veriyor, botun çalışmasında bir sorun yok fakat örneğin fıkra anlat dediğinden bir sürü fıkradan birini seçip getiriyor. O seçtiklerini bir bölüm halinde başka .py dosyasında kaydetmemin yolu yok mu? Çünkü çok fazla kalabalıklaşmaya başladı. Örneğin fikralar.py, sohbet.py gibi ayırabilme imkanım var mı? Varsa nasıl yaparım? Bir türlü başaramadım. Başlık biraz alakasız olduysa da kusuruma bakmayın, bu konuya nasıl başlık yazarım bir türlü aklıma gelmedi :/ Yardım eden herkese şimdiden teşekkürler... Replit linki : https://replit.com/@FazlBasturk/Mario-Forever#main.py

Dostum. Json veya. Csv dosyası olarak kaydedebilirsin aslında Discord'da! Fıkraanlat komutu geldiğinde main.py içerisindeki fikra_anlat() fonksiyonu bu dosyayı açıp okur içerisinden random bir satırı ekrana yazdırır. ben de bu işte çok yeniyim çözüm etkili olurmu tam bir fikrim yok. işine yararsa ne mutlu. bir de botu nasıl yaptın bir kütüphane varsa ismini verebilme şansın var mı ben de çalışmak isterim bu konuda.
Dostum bu arada koda kısa bir inceleme yaptım. Aşağıda kodun fonksiyona girmesi için bütün varyoslarını kullandığını gördüm girilen message.content.lower() foksiyonu ile kullansan varyasyonları yarıya düşürürsün gibi gözüktü. kütüphaneyi tam bilmediğim için kullanılabilir mi bilmemekteyim fakat kullanılabileceğini düşünüyorum. Kodun daha temiz ve okunur olacağını düşünüyorum.

Var tabii. Fıkraları başka bir .py uzantılı dosyaya kaydedip oradan import edebilirsiniz

Dostum. Json veya. Csv dosyası olarak kaydedebilirsin aslında Discord'da! Fıkraanlat komutu geldiğinde main.py içerisindeki fikra_anlat() fonksiyonu bu dosyayı açıp okur içerisinden random bir satırı ekrana yazdırır. ben de bu işte çok yeniyim çözüm etkili olurmu tam bir fikrim yok. işine yararsa ne mutlu. bir de botu nasıl yaptın bir kütüphane varsa ismini verebilme şansın var mı ben de çalışmak isterim bu konuda.
Dostum bu arada koda kısa bir inceleme yaptım. Aşağıda kodun fonksiyona girmesi için bütün varyoslarını kullandığını gördüm girilen message.content.lower() foksiyonu ile kullansan varyasyonları yarıya düşürürsün gibi gözüktü. kütüphaneyi tam bilmediğim için kullanılabilir mi bilmemekteyim fakat kullanılabileceğini düşünüyorum. Kodun daha temiz ve okunur olacağını düşünüyorum.

2 nizede çok teşekkürler , import etmeyi başardım :D , message.content.lower() bu fonksiyonu nasıl kullanabilirim? rica etsem müsait bi zamanınızda örnek gösterebilirmisiniz?

Google'a python string methods yazarak detaylı bilgiyi alabilirsin fakat örnek olarak mesela kullanıcıdan deneme1 adında bir input aldığımızı düşünelim. deneme1 = "Selamlar Türkiyem" değerini verelim.
sonra örneği deneme amaçlı olarak print(deneme1.lower()) yazarsan output "selamlar türkiyem" olarak ekrana yazıcaktır. Discord kullanıcı adım Xânguine#2733 eklersen yapamadığımız yerlerde yardımlaşırız. Ben de python öğrenmeye çalışıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı