Çözüldü Discord Ses Az Gidiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarım ve Animasyon
VoiceMeeter'dan ince ayar yaptıktan sonra Discord'da sesi arttırıp iyi bir seviyeye getirdim.
Hayır anlatmak istediğim o değil. Örneğin yayıncıların hepsi VoiceMeeter kullanıyor. Yayına sesleri tertemiz ve çok iyi geliyor ama aynı zaman da Discord'da başka bir yayıncı ile konuşurken onun yayınına girdiğin de anlıyorsun. Yani sesi VoiceMeeter'den dolayı yayına güzel geliyor ama Discord'un sesine etki etmiyor.

Hayır anlatmak istediğim o değil. Örneğin yayıncıların hepsi VoiceMeeter kullanıyor. Yayına sesleri tertemiz ve çok iyi geliyor ama aynı zaman da Discord'da başka bir yayıncı ile konuşurken onun yayınına girdiğin de anlıyorsun. Yani sesi VoiceMeeter'den dolayı yayına güzel geliyor ama Discord'un sesine etki etmiyor.
Discord'da giriş-çıkış aygıtı seçebiliyorsun.

Bunun bir çok yöntemi var. Yayın için kullanılan OBS programlarında ses filitreleri var. Onlarla ince ayar yapıla biliyor. Bu ince ayarları Windows ta da yapabilirsiniz ama bilmiyorsanız çok zor bir hal alabilir bu sizin için.

Tam olarak ne istediğinizi söylerseniz o yönde bir tavsiyede bulunabilirim.

Bunun bir çok yöntemi var. Yayın için kullanılan OBS programlarında ses filitreleri var. Onlarla ince ayar yapıla biliyor. Bu ince ayarları Windows ta da yapabilirsiniz ama bilmiyorsanız çok zor bir hal alabilir bu sizin için.

Tam olarak ne istediğinizi söylerseniz o yönde bir tavsiyede bulunabilirim.
Sorun Discord'un mikrofonun sesini karşı tarafa az iletmesi. Discord Ayarlarından kontrol ettiğimde normal. Discord harici ayar yaparak düzelttim.

Kardes bloody g528c kulaklik kullaniyorum. Ayni sorun bendede vardi normalde test ettigimde sss cok oyi discordda, windowsun kendisinde test ettim. Ama odaya girince arkadaslarim ses az geliyo, uzaktan geliyor diyolardi. Sonra bu ses goruntu kisminda giris hassasiyetini otomatik belirle var onun acik oldunu gordum onu kapatip ayari kendim yaptim. -58 db yaptim suan ses gayet iyi gidiyo , voice meeterada gerek kalmadi. Bende kurmustum onu ama bu ayarla duzelttim. Bilgin olsun.

Geri
Yukarı