Discord ses gelmeme sorunu

Seadhy

Kilopat
Arkadaşlar merhaba. Discord'da konuşuyorum sesim geliyor ama ses almıyorum. Bu bütün arkadaşlarımda oldu yani sorun bende kesin olarak. Onların yeşil olarak gözüküyor ama ses gelmiyor bana ama sesim onlara gidiyor. Diğer konuşma uygulamalarında ses geliyor bana ama yardım edebilir misiniz?

Discord ses ayarları menüsünden çıkış aygıtını varsayılan olarak değiştirin.

Windows ayarlarından ses ayarları bölümüne gelin, ardından ilgili ayarlar sekmesinin hemen altında bulunan Ses Denetim Masası seçeneğine tıklayın, Açılan pencerede Kayıttan Yürüt sekmesinin ekran görüntüsünü benimle paylaşın.

Windows ayarlarından ses ayarları bölümüne gelin, ardından ilgili ayarlar sekmesinin hemen altında bulunan Ses Denetim Masası seçeneğine tıklayın, Açılan pencerede Kayıttan Yürüt sekmesinin ekran görüntüsünü benimle paylaşın.
1589904205731.png

Bu benim bilgisayarımda kullandığım ayarlar.
HDMI çıkışından ses almak istemediğim zamanlar sağ tıklayıp devre dışı bırakıyorum. Yapmanız gereken kulaklığınızı bilgisayara takıp bu pencereyi tekrar açıp Hoparlör seçeneğine sağ tıklayıp varsayılan olarak ayarlamanız. Bu işlemi yaptıktan sonra HDMI çıkışını devre dışı bırakmasanız da olur fakat kesin çözüm için kapatabilirsiniz.
Ekran Alıntısı.PNG

HDMI çıkışından ses almak istemediğim zamanlar sağ tıklayıp devre dışı bırakıyorum. Yapmanız gereken kulaklığınızı bilgisayara takıp bu pencereyi tekrar açıp Hoparlör seçeneğine sağ tıklayıp varsayılan olarak ayarlamanız. Bu işlemi yaptıktan sonra HDMI çıkışını devre dışı bırakmasanız da olur fakat kesin çözüm için kapatabilirsiniz.
Eki Görüntüle 567657
1589904739449.png

1589904790351.png

Bu kadar olması normal mi ve yaptım olmadı.
Eki Görüntüle 567657
Ve bir şey diyeceğim sadece uygulamada sorun var yani web discord da sorun yok, sadece uygulamada bu oluyor.

Uygulamada kanala giriş çıkış seslerini duyuyor musunuz? Yoksa discord ile alakalı tüm sesleri duymuyor musunuz?
Discord çıkış aygıtlarının da ekran görüntüsünü atar mısınız?

Uygulamada kanala giriş çıkış seslerini duyuyor musunuz? Yoksa discord ile alakalı tüm sesleri duymuyor musunuz?
Hiçbir ses duymuyorum discord uygulamasında.
1589905580255.png

Aaaaaa yeni farkediyorum discord sesini kapatmışım sizi boşuna uğraştırdığım için özür dilerim. :D

Sorun değil, yardım etmeyi severim sorununuzu çözmenize sevindim. :)

Geri
Yukarı