Discord Ses Sorunu

Eren_Deniz

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Aktif bir Discord kullanıcısıyım ama bir sorunla karşılaştım. Discord uygulamasını ilk kullanmaya başladığım zamanlar bu sorun yoktu. Sorun ise bir konuşma içerisinde iken kulaklık takılı olduğu halde YouTube'da bir şeyler izlerken veya oyun oynar iken ses karşıya direk gidiyor. Lütfen bu problemin neden kaynaklandığını ve nasıl düzeltildiğini açıklar mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aktif bir Discord kullanıcısıyım ama bir sorunla karşılaştım. Discord uygulamasını ilk kullanmaya başladığım zamanlar bu sorun yoktu. Sorun ise bir konuşma içerisinde iken kulaklık takılı olduğu halde YouTube'da bir şeyler izlerken veya oyun oynar iken ses karşıya direk gidiyor. Lütfen bu problemin neden kaynaklandığını ve nasıl düzeltildiğini açıklar mısınız?
Benzer bir sorun bende de var. Mesela oyun oynarken veya video izlerken kulaklıktan çıkan ses mikrofona gidiyor. Mikrofonu kulaklıktan uzaklaştırmayı deneyebilirsin. Onun dışında bir bilgim yok.

VAC (virtual audio cable) gibi sanal bir ses sürücüsü yüklediyseniz kaldırın. Ayarlardan varsayılan mikrofonu kendi mikrofonunuz olarak ayarlayın.
Bilgisayarıma öyle bir program indirmedim. Söylediğimiz gibi mikrofonu kendi mikrofonum olarak seçiyorum lakin yine sorun devam ediyor.

Hoparlör simgesine sağ tıklayın. Kayıt aygıtları'na girin ve Kayıt kısmına basın oradan Stereo Karışımı'na sağ tıklayıp devre dışı bırakın.
Beğendiğinize göre galiba sorun çözüldü. :)

Son düzenleme:
Discord Ses Ve Görüntü ayarlarında gelişmiş ses etkinliği açık mıdır? eğer değilse açın düzelmişti bende

Bilgisayarıma öyle bir program indirmedim. Söylediğimiz gibi mikrofonu kendi mikrofonum olarak seçiyorum lakin yine sorun devam ediyor.
Screenshot_1.png

mikrofon işaretine sağ tıklayıp Giriş Sesi'ni azaltabilirsiniz!

Geri
Yukarı