Discord sunucu logosu nasıl ayarlanır?

EagleEye

Centipat
Sunucuma logo eklemek istiyorum internetten aldığım bir fotoğraf sunucu logosunda tam olarak gözükmüyor. Kendine göre bir çözünürlüğü falan var sanırım. Herhangi bir fotğrafı Discord logosuna uygun hale nasıl getirebilirim?

Sunucuma logo eklemek istiyorum internetten aldığım bir fotoğraf sunucu logosunda tam olarak gözükmüyor. Kendine göre bir çözünürlüğü falan var sanırım. Herhangi bir fotğrafı Discord logosuna uygun hale nasıl getirebilirim?

Benim bildiğim 800x800 ya da 600x600 olması lazım logo çözünürlüğü.

1000x1000 altında bir resim seçmeyin yeter.

Benim bildiğim 800x800 ya da 600x600 olması lazım logo çözünürlüğü.
1000x1000 altında bir resim seçmeyin yeter.
Peki seçtiğimiz fotoğraf bu çözünürlüğün üstündeyse nasıl bu çözünürlüğe düşürebiliriz acaba

Logoyu at öyle yardımcı olalım.
xx.jpg

Logo buydu fakat kendim de öğrenmek istiyorum nasıl olduğunu, balığı değil tutmayı istiyorum gibi bir şey :D

Peki seçtiğimiz fotoğraf bu çözünürlüğün üstündeyse nasıl bu çözünürlüğe düşürebiliriz acaba

Eki Görüntüle 1664820
Logo buydu fakat kendim de öğrenmek istiyorum nasıl olduğunu, balığı değil tutmayı istiyorum gibi bir şey :D
Sunucu logon yükleniyor, senin yaşadığın sorun fotoğrafın köşelerinde parlamanın gözükmemesi. Onun için de yapacağın şey parlamayla ortadaki texti aynı oranda küçültmek. Veya onları aynı bırakıp arkaplanı büyütmek. Şuan kendi elimle düzenleyemeyeceğim ama umarım anlamışsındır. Ayrıca photoshopda CTRL+U ile ortadaki Rise online textinin doygunluğunu ve tonunu değiştirebilirsin. Köşelerdeki parlamayla aynı renge yakın bir ton yakalayabilirsin. İyi sosyaller.

Arkaplanı ve texti ayrı ayrı atarsan yapabilirim senin için.

Sunucu logon yükleniyor, senin yaşadığın sorun fotoğrafın köşelerinde parlamanın gözükmemesi. Onun için de yapacağın şey parlamayla ortadaki texti aynı oranda küçültmek. Veya onları aynı bırakıp arkaplanı büyütmek. Şuan kendi elimle düzenleyemeyeceğim ama umarım anlamışsındır. Ayrıca CTRL+U ile ortadaki Rise online textinin doygunluğunu ve tonunu değiştirebilirsin. Köşelerdeki parlamayla aynı renge yakın bir ton yakalayabilirsin. İyi sosyaller.
Teşekkür ediyorum bahsettiğin şeyi anladım. Aslında benim de öğrenmek istediğim ana şey seçtiğim fotoğrafın sol taraftaki logo kısmında tamamen gözükmesi. Bunun için discordun logo çözünürlüğünün kaç olduğunu bilip elimdeki fotğrafı da o oranda küçültmem gerekli diye düşünüyordum fakat bunu nasl yapabileceğimi bilmediğimden konu açmak istedim. Siz de sanırım photoshop uygulamasından yapmam gerektiğini söylüyorsunuz

Teşekkür ediyorum bahsettiğin şeyi anladım. Aslında benim de öğrenmek istediğim ana şey seçtiğim fotoğrafın sol taraftaki logo kısmında tamamen gözükmesi. Bunun için discordun logo çözünürlüğünün kaç olduğunu bilip elimdeki fotğrafı da o oranda küçültmem gerekli diye düşünüyordum fakat bunu nasl yapabileceğimi bilmediğimden konu açmak istedim. Siz de sanırım photoshop uygulamasından yapmam gerektiğini söylüyorsunuz
Evet, sorunu aşağı yukarı anladım zaten. Sen ya arkaplanı büyüteceksin ya yazıyı küçülteceksin. Çözünürlük oranı senin için çok önemli değil temelinde. Ek olarak aslında logonun bütünü gözüküyor. Eğer sunucunun üstüne tıklarsan Discord'un temel yuvarlak displayinden kenarları yumuşak dikdörtgen görüntüsüne geçiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı