Discord sunucular arası geçiş yaparken donuyor

seromy

Yoctopat
Daha fazla  
Sunucular arası, kanallar arası geçiş yapmak istediğim zaman Discord bir 5dk donuyor sonra geri düzeliyor. Fakat her seferinde. Kapatmak istediğimde aynı şekilde. Sıkıntısız bir şekilde kullanıyorum birkaç yıldır. Düzeltmenin bir yolu var mı veya bu sıkıntıyı yaşayan başkası var mı?

Sunucular çok kalabalık ve çok fazla rol olduğunda kasma yaşatıyor. Bilgisayar farketmeksizin onun dışında bi' şey olabilir aklıma ilk bu geldi.

Hocam Discord uygulaması mı donuyor direkt yoksa uygulama içi bir donma mı? Eğer uygulama içi donma ise çok fazla sunucu veya odadan kaynaklanıyor olabilir. Benim sunucumda çok oda vardı mesela, herhangi bir odayı taşıyınca Discord sunucusu çöküyordu. Belki sorununuzla alakasız ama bende böyleydi.

Ön bellek dosyalarını temizleyebilirsin. Üyeliğe tekrar girmen gerekebilir. Ayrıca sunucular için yaptığın bildirim ya da kanal susturmalar sıfırlanabilir.

Windows+R tuşu ile Çalıştırı açın. Daha sonra %appdata% yazıp tamam diyerek devam edin. Açılan dosya gezgininden ''discord'' klasörünü silin. Silmeden önce Discord'u kapatmayı unutmayın. Daha sonra tekrar Discord'a tıklayıp çalıştırın.

Screenshot_12.png

Screenshot_13.png

Ayrıca aktif olmadığın sunucularda, sunucu bildirimlerini kapatmanı öneririm. Onlar şiştikçe DC'ye performans olarak etki ediyor olabilir. Discord'un aslında bu konuda, bildirimleri otomatik devre dışı bırakıp, kullanıcının açması için bir şeylere tıklaması gerektiğini düşünüyorum. Rakibi olmadığından, Google gibi tembel ve geliştirme sürecinde gereksiz şeylere yönelen bir firma.

Geri
Yukarı