Discord Türkiye Rezilliği ve Türkiye'deki Siber Suçlar

Yasin bey içerde birkaç ay yatıp çıktı. Yatmasının sebebi ise kullandığı iletişim araçlarının log vermesiydi (Discord, ICQ), artı olarak Discord'da illegal sunucu sahibi idi. Her gün vurgun görseli ve çalıntı kart paylaşımı yapıyorlardı.

Söylediğin ismi senden daha iyi tanıyorum dostum. İçerde yatınca akıllandı. Şu an hiçbir illegal faaliyet göstermiyor.

Her neyse daha fazla uzatmıyorum, konu sahibi güzel bir konu paylaşmış, konuyu saptırmayalım.

Gerçekten paket olmasının sebebini bile bilmiyorsun açtığı forum sayfası yüzündendi çok iyi tanıyormussun o dediğin bütün ekran görüntülerini herkes atıyor kimseye bir şey olmuyor.

Ben ban yemeden günü bitirmek istiyorum size iyi eğlenceler kimseye adınızı telefon numaranızı vermezseniz tillahı gelse bulamaz iyi günler:)

Gerçekten paket olmasının sebebini bile bilmiyorsun açtığı forum sayfası yüzündendi çok iyi tanıyormussun o dediğin bütün ekran görüntülerini herkes atıyor kimseye bir şey olmuyor.
"Açtığı forum sayfası yüzünden paket oldu" güldürme beni.

Adam'ın kendisi ve yakın arkadaşları bile dediğim sebeplerden paket olduğunu söylüyor.

Artı olarak yasin beyin forumu yoktu, var olan bir forumda admin idi. İkisinin arasında ki farkı anlayabilecek kapasiten vardır umarım.

Ne mahkemeye, ne avukata sağlanmadı. Bilgileri veremeyecekleri söylendi. Sonuç olarak iptal.

Hocam öyle bir şey olması imkansız eğer olduysada Discord Türkiye'de faaliyet gösteremez, mahkeme Discord bilgileri vermedi o yüzden dava iptal mi dedi? Nasıl bunu size açıkladı? Bu arada b uygulamasını kullanın Discord kullanmayın demek aşırı aşırı saçma bir şey mantıksız şimdi herkes b uygulamasına geçecek eee orada da satmaya başlayacaklar ne oldu yine aynı şey, denetleme olayı da Discord Türkiye'de kaç milyon sunucu var lütfen biraz mantıklı düşünün tek tek o kadar sunucuyu denetlemek mümkün mü? Bu denetlemeyi hiçbir firma yapamaz. Bunu önlemenin tek yolu dava açmak ve bunu yapan kişi hapise girecek bunu çok kişi yaparsa artık insanlar bunu yapmaya korkacak ve sorununun yüzde 99 çözeceğiz. Discord'un hapise atma yetkisi yok sadece anca hesabı kapatabilir bizim yapmamız gereken dava açmak, çoğu kişi sessiz kaldığı için bunlar oluyor. Bu arada dediklerim (denetleme) b uygulaması içinde aynı. Daha iyi biz çözümünüz var ise Discord neden bunu uygulamıyor diyorsan burada söyle bende bileyim.

Kişisel görüşünüz, saygı duyuyorum. Ancak ben bugüne kadar hiçbir sosyal medya ve mesajlaşma uygulamasında Discord'daki kadar yoğun bu tür verilerin pazarlandığını görmedim.
Çünkü başka hiçbir mesajlaşma uygulaması Discord kadar açık bir toplum sunmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı