Discord üzerinden IP adresi ve T.C bulunabilir mi?

Biraz tırstım açıkçası. Şimdi IP adresimi veya T.C. numaramı bulabilir mi o arkadaş?

Devletin her türlü vatandaşı hakkında bilgileri sızmış durumda. Bu öyle bir hal almıştı ki zamanında, seni direk karantinaya aldırıyorlardı. Ama T.C kimlik numaranı bularak çok da bir şey yapamaz. Kaçınmak istiyorsan kendin hakkında çok da bilgi verme. Yaşadığın şehir, telefon numaran vs. gibi.

T.C. İle hat falan açılabilir veya yasa dışı sitelere kayıt olunabiliyor diye biliyorum.

Hocam şehir efsanesi bunlar kayıt olsa ne olacak siz yapmadınız sonuçta hiçbir şey yapamazlar tek yaptıkları sanal zorbalık egolarını tatmin ediyorlar.

Kaçınmak istiyorsan kendin hakkında çok da bilgi verme. Yaşadığın şehir, telefon numaran vs. gibi.

Aynen öyle mümkünse kendi isminizide kullanmamanızı tavsiye ederim çünkü sağda solda herkeste var bu mernis panelleri Discord sunucularında satılıyor 100-200 TL fiyat aralığında.

Devletin her türlü vatandaşı hakkında bilgileri sızmış durumda. Bu öyle bir hal almıştı ki zamanında, seni direk karantinaya aldırıyorlardı. Ama T.C kimlik numaranı bularak çok da bir şey yapamaz. Kaçınmak istiyorsan kendin hakkında çok da bilgi verme. Yaşadığın şehir, telefon numaran vs. gibi.
Bunları bilmiyor zaten ama bazı programlar kullanarak bulabileceğinden korkuyorum :D. Belli başlı programlar kullanılarak bahsettiğiniz bilgilere erişemezler değil mi?

Gidin siber suçlara şikayet edin, o zaman görürler T.C.'yi IP adresini.

Kartımdan 1.500 çekilmişti zamanında, aynı anda T.C kimlik numaramda etiket olmuştu. Yapan arkadaşıda biliyorum. Siber suçlar bu konu hakkında hiçbir işlem yapamadı. Discord herhangi bir yasal düzenleme içerisinde ne yazık ki bulunmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı