Discord üzerinden küfür eden birine dava açılırsa sonuç çıkar mı?

Discord platformu günümüzde kendilerini 'yer altı' olarak belirten tiplerle dolu, yaptıkları şeylerin yanında küfür etmeleri minnacık bir şey kalır.
İsim Soyisim ve Şehir bilginizle kimlik bilgilerinizi paylaşsalar bile 'Discord' üzerinde yapıldığı için hiçbir yasal suçlamada bulunamazsınız, Discord üzerinden yapılan suçların bir cezası bulunmuyor ve bunlar günümüzde gayet normalleşmiş şeyler haline geldi. Birisi size hakaret etti diye dava açamazsınız / açsanız bile bir sonuç alamazsınız, uğraşmayın böyle kişileri engelleyin geçin hayatınıza devam edin.

Merhabalar Discord üzerinden tanımadığım ve bende ekli olmayan bir arkadaş çok ağır küfür edip beni engelledi. Bu arkadaşı dava etsem sonuç çıkar mı? Biraz araştırdım millet dalgaya vurmuş her küfüre alınmayın diye fakat bu normal yediğimiz küfürlerden değil.
Discord Türkiye'ye veri vermediği için dava sonuçlanmaz bence.

Hocam takmayın kafaya 13 yaşında çocuğu.

Uğraştığınıza değmez ki muhtemelen sonuç da alamazsınız.
Valla haklısınız fakat böyle arkadaşların millete sövüp ki normal küfür değil tehdit vs. de var sonrasında hiçbir şey olmamış gibi devam edip böyle rahat takılmaları darlatıyor beni.

Ben değil de mahkeme isterse vereceğini düşünüyorum. Yine de şansımı deniyip göreceğim artık.

Hocam bu tarz araştırmalar için Discord HQ ile iletişime geçilmesi gerekiyor, fakat bu tarz suç kayıtları "adi suç" olarak nitelendiğinden araştırılmıyor ve direkt red cevabı alıyorsunuz.

Üzgünüm fakat hakaret ve küfürlere maruz kaldığınızla konu kapanmış gibi duruyor. Kendinize sövdürmeyin engelleyin bu tarz seviyesiz kişileri.

Arkadaşlar Discord ile görüştüm ve bana değil fakat olay mahkemeye taşındığında bilgilerin mahkemeye verileceğini söylediler isteyen arkadaşlara buradan duyuriyim ben bunlarla uğraşacağım severim böyle işleri konu kapandı teşekkürler.

Son düzenleme:
Arkadaşlar Discord ile görüştüm ve bana değil fakat olay mahkemeye taşındığında bilgilerin mahkemeye verileceğini söylediler isteyen arkadaşlara buradan duyuriyim ben bunlarla uğraşacağım severim böyle işleri konu kapandı teşekkürler.
Bir sonuç elde edemeyeceksiniz, Ülkemizde küfürler normal bir davranış olarak algılanıyor boşuna vaktinizi harcıyorsunuz :)

Reis kusura bakma ama annemi... Yaparak öldürüp kenara atan birine ben normal bir küfür etmiş gibi davranamam.
Normal bir yaklaşım sergilemenizi istemiyoruz zaten, sadece açacağınız davanın sizlere hiçbir faydası olmayacağını belirtiyorum 7 senedir Discord'da aklınıza gelmeyecek şeyler gördüm / yaşadım / yaşayanlarla tanıştım ve dava açan birçok arkadaşım oldu fakat hiç bir sonuca varamadılar, çünkü hakaret etmek günümüzde daha önce de belirttiğim gibi 'normal' bir davranış olarak algılanıyor / önemsenmiyor. Açıkçası ben de bir savcı olsam bu tür davalarla uğraşmayıp davayı düşürürüm, çünkü daha önemli bir çok olay varken sadece birisinin sadece senin görebildiğin özel mesajına birkaç kelime yazdı diye onunla ilgili bilgileri talep etmek / gerçekliğini araştırmak / kanıtları elde etmek / karşı tarafa ulaşmak için gerekli bilgileri edinmek gibi birçok şeyle uğraşmaya değecek bir konu değil. Yine de dava açarak kendinizi tatmin edebilirsiniz tabii ki. Tekrardan söylüyorum, yorulmanıza değmez..

Yeni konular

Geri
Yukarı