Discord üzerinden virüs bulaşabilir mi?

nathandrake1

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Dün Discord üzerinde bizim grubumuzda biri video atmış cdn/discord bilmem ne linkleri oluyor, onlardan biri.
Videoya tıkladım videoda Windows tehditler algıladı diye uyarı veriyor sağ alttan. Video bittikten 1-2 saniye sonra aynısı bende de çıktı Windows güvenliğine baktığımda Discord cache vs. trojan gibi şeyler yazıyordu karantinaya alındığını gösteriyordu. Sabah bulaşmıştı sonradan daha gözükmedi silindi diye düşündüm. Akşam tedbiren bilgisayarı formatladım. Bugün bilgisayardaki ayarlamaları yaparken Discord'a tekrar girdim ve aynı videoyı gördüm tıklamadım bile sadece imleci üstüne götürdüm bir baktım, ve yine aynısı oldu tıklamadan nasıl bulaşabilir veya Discord üzerinden virüs bulaşabilir mi? Linkle veya videoyla hiçbir şekilde etkileşimde bulunmama rağmen?
Bilgilendiren olursa sevinirim bu videoyu atan arkadaşı da engelledim.

Link vb. tıklamadıysan Discord sunucularından bulaşması çok zor.

Arkadaşlar dediğim gibi formatladıktan sonra videoyu sonra gördüm ve tıklamadım bile ama yine bana uyarı verdi sadece linkin üzerine imlecimi götürdüm ve videonun play butonuna aşırı saçma geliyor Discord gibi bir uygulamadan bir şeye tıklamadan virüs bulaşması

Banada açmadığım bir video yüzünden benzer bir uyarı verdi Defender. Kaspersky ile tam tarama yaptım ve temiz çıktı. Bu tarz videoların korkutma amaçlı hazırlandığını düşünüyorum.

Arkadaşlar dediğim gibi formatladıktan sonra videoyu sonra gördüm ve tıklamadım bile ama yine bana uyarı verdi sadece linkin üzerine imlecimi götürdüm ve videonun play butonuna aşırı saçma geliyor Discord gibi bir uygulamadan bir şeye tıklamadan virüs bulaşması.

O bir Discord glitch i Windows Defender'dan falan uyarı veriyor zararlı bir şey değil yani ama eğer silmek istiyorsan cachemonkey diye bir uygulama var oradan Discord Cache'ini temizle gider.

Merhaba arkadaşlar. Dün Discord üzerinde bizim grubumuzda biri video atmış cdn/discord bilmem ne linkleri oluyor, onlardan biri.
Videoya tıkladım videoda Windows tehditler algıladı diye uyarı veriyor sağ alttan. Video bittikten 1-2 saniye sonra aynısı bende de çıktı Windows güvenliğine baktığımda Discord cache vs. trojan gibi şeyler yazıyordu karantinaya alındığını gösteriyordu. Sabah bulaşmıştı sonradan daha gözükmedi silindi diye düşündüm. Akşam tedbiren bilgisayarı formatladım. Bugün bilgisayardaki ayarlamaları yaparken Discord'a tekrar girdim ve aynı videoyı gördüm tıklamadım bile sadece imleci üstüne götürdüm bir baktım, ve yine aynısı oldu tıklamadan nasıl bulaşabilir veya Discord üzerinden virüs bulaşabilir mi? Linkle veya videoyla hiçbir şekilde etkileşimde bulunmama rağmen?
Bilgilendiren olursa sevinirim bu videoyu atan arkadaşı da engelledim.
Eğer atılan linklerde bir sorun yoksa direk Discord üzerinden bulaşacağını sanmıyorum.

Geri
Yukarı