Discord ve Steam açıkken %40 RAM kullanımı

Chromium tarayıcılar arasında en düşük belleği, gene Chrome tüketiyor. Opera ile kıyaslayabilirsiniz.

Screenshot_1.png

Bağlantıda Chrome için ayar ve uzantı önerisi yaptım. Ayrıca Windows 10 bellek tüketimini düşürecek bazı ince ayarlar paylaştım. Tüm ayarları yapmak zorunda değilsin. Ayarları yaptıktan sonra, sorun yaşarsan buradan belirtebilirsin.
Ayrıca Chrome sekme çubuğuna sağ tıklayıp ''Görev yöneticisini'' açın. Sonra uzantıların kullandığı bellek miktarlarını kontrol edin.
Discord içinde şu özelleştirmeleri öneririm.

Chromium tarayıcılar arasında en düşük belleği, gene Chrome tüketiyor. Opera ile kıyaslayabilirsiniz.

Eki Görüntüle 600505

Bağlantıda Chrome için ayar ve uzantı önerisi yaptım. Ayrıca Windows 10 bellek tüketimini düşürecek bazı ince ayarlar paylaştım. Tüm ayarları yapmak zorunda değilsin. Ayarları yaptıktan sonra, sorun yaşarsan buradan belirtebilirsin.
Ayrıca Chrome sekme çubuğuna sağ tıklayıp ''Görev yöneticisini'' açın. Sonra uzantıların kullandığı bellek miktarlarını kontrol edin.
Discord içinde şu özelleştirmeleri öneririm.
16 GB RAM kullanan birisi olarak hiç rahatsızlık duymadım. Hangi kısma hitaben paylaştınız?

Sizin için değil. Konu sahibi için paylaştım. Düşük kaynak için Opera önermenize karşılık, karşılaştırmayı paylaştım. Normal Opera kaynak tüketimi, Chrome göre daha fazla. Opera GX kaynak tüketimi ise Opera göre daha fazla.

Yeni konular

Geri
Yukarı