Discord videodan virüs bulaşır mı?

Hocam size 2 örnek atacağım 1. attım gibi link ise bulaşabilir 2. attığım sadece video ise bir şey olmaz.
Şu an 2 videodan da bir şey olmaz. Linklere dikkat etmen yeterli oluyor. youtube ve youtu.be YouTube linkleridir. Bastığın takdirde seni discorddan çıkarıp YouTube uygulamasına veya sitesine yönlendirecektir. Discord yanlışlıkla tıklamaman için sana açmaya çalıştığından emin olman için diyalog uyarısı gönderiyor.

Tam olarak açıklasana brom nasıl bulaşabilir? Video açıldığında sunucudan açıyor. Senin demenle o zaman youbedan video, Facebook, Instagram üzerindeki videolar da da virüs bulaşabilir.
%100 BULAŞMAZ gibi bir durum yok ama %1'lik bir ihtimal olabilir.
Videoyu atan kişi videoyu attığında codec ile sıkıştırılıyor ve kendi içerisinde tarama yapıyor. Yani senin diğer yorumunda bir virüs programı kur öyle aç diyorsun da zaten Discord bunu yapıyor.

Neden %1 dedim çünkü bugün çok fazla internet kullanım arttı artık her şeye tıklıyoruz ediyoruz herkes bir şekilde bilgilere ulaşıp yeni şeyler üretebiliyor. Yani %1'lik kısımdan kastım belki bir şekilde birisi güvenlik açığı keşfedip video üzerinden olmasa da mesaj içeriğinden bile bir şekilde karşı tarafı tehlikeye sokabilecek bir yazılım geliştirebilir ve bunun farkına varılması geç olabilir.

Hocam videoyu açtım ama hiçbi hayatıma bilgisi olmadı uğraştığınız için teşekkür ederim heralde virüs çıkmadı walbarytes uyarıda vermedi inşallah 10 gün sonra falan birşey olmaz
1709391103645.png

1709391112219.png

Aynı şey görsel için de geçerli.
1709391202360.png

1709391214457.png

1709391412139.png

1709391421567.png

Linke basarsan da YouTube sitesine atıyor. Bir şey olursa garantisi benim merak etme.

@midilli ve @pwleredal siber güvenliğin s'sini bile bilmediğinize eminim ama hatalı bilgiler vermekten utanmıyorsunuz.
Hocam katılıyorum ama sadece tek sıkıntı discord video oynatıcı üzerinden izlemeniz. Yanı discordun kendi media player oynatıcısı ise sıkıntı çıkmaz ama link üzerinden oynatıyorsa videoyu o zaman büyük sıkıntı çıkar.

Yeni konular

Geri
Yukarı