Discord'da bilgisayar sesleri ve konuşan kişilerin sesleri karşı tarafa sekiyor

ardacn60

Hectopat
Arkadaşlar son zamanlarda bilgisayarımda sistem sesleri, medya sesleri(oyun, video vs. her şey), Discord'da konuşan kişilerin sesleri karşı tarafa yankı yapıyor. Ne yaptıysam çözemedim sürücüleri kurdum fakat hala çözülmedi. Ne yapmam gerekiyor? Artık sinir etmeye başladı, teşekkürler.

Arkadaşlar son zamanlarda bilgisayarımda sistem sesleri, medya sesleri(oyun, video vs. her şey), Discord'da konuşan kişilerin sesleri karşı tarafa yankı yapıyor. Ne yaptıysam çözemedim sürücüleri kurdum fakat hala çözülmedi. Ne yapmam gerekiyor? Artık sinir etmeye başladı, teşekkürler.

Ses kartı bozulması olabilir.

Benim kulaklık karşı tarafa yansı yapıyordu mesela YouTube'da video izlerken ses arkadaşıma gidiyordu NVIDIA RTX voiceyi denedim benim kulaklığımda düzeldi. Denemende fayda var

Denetim Masası > donanım ve ses > ses > çıkan pencerede üst bölümden kayıt > mikrofonuna tıklayıp alt taraftaki özellikler e bas > üst bardaki dinle yerine bas > bu aygıtı dinle tikinin kapalı olduğundan emin ol.

Kulaklık mikrofonu kullanıyorsunuz sanırım ve karşıya ses veriyor, normal. Gürültü engelleyici veya akustik eko iptali ayarlarını deneyin.

Denetim Masası > donanım ve ses > ses > çıkan pencerede üst bölümden kayıt > mikrofonuna tıklayıp alt taraftaki özellikler e bas > üst bardaki dinle yerine bas > bu aygıtı dinle tikinin kapalı olduğundan emin ol.

Arkadaş ses karşıya gidiyor demiş, sizin yazdığınızda ses sadece kendisinde yankı yapar.

Geri
Yukarı