Discord'da Girilen Sunucudan Virüs Yenilebilir mi?

Atılan linklere tıklanırsa virüs yiceğini söylediniz hocam onu açıklıyorum bende.

Hocam benim kardeşim bir DC sunucusunda atılan linke tıkladığı için bilgisayara 2 defa virüs bulaştırmıştı. Birinde tüm sosyal medyalarıma erişilmişti, diğerinde ise sisteme erişilerek tüm Mernis dataları önümüze serilmişti. Ha dosyaya tıklamış ha linke tıklamış fark etmez. Sonuç aynı yere gidecek.

Hocam sadece linke tıklarsak bir şey indirmezsek veya bilgi vermezsek sorun olur mu?

Hocam videolardan fotoğraflardan da mı bulaşabiliyor?

Discord WhatsApp, Instagram gibi güvenlik önlemleri almıyor jpeg ve MP4 dosyaları ile RAT atmak mümkün. Ancak bilgisayarınıza indirmeniz lazımdır.

Hocam benim kardeşim bir DC sunucusunda atılan linke tıkladığı için bilgisayara 2 defa virüs bulaştırmıştı. Birinde tüm sosyal medyalarıma erişilmişti, diğerinde ise sisteme erişilerek tüm mernis dataları önümüze serilmişti. Ha dosyaya tıklamış ha linke tıklamış fark etmez. Sonuç aynı yere gidecek.

Bilgisayara dosya indirmeden malware bulaşmaz büyük bir ihtimal ile dosya indirdinizfark etmeden veya Google Pass'ta bulunan şifrelerinizi çektiler.

Bugün Discord'dan biri bana +18 sunucu attı bende girip baktım. Birkaç video izledim. Sonra bana sunucuyu atan çocuk virüs yedin kusura bakma yazdı. Videolar bot aracılığı ile gönderilmişti. Virüs taraması yaptım sonuç yok. Hiç takılmayan oyunum drop yemeye başladı. Ben de korktum sizce virüs yemiş miyimdir?
Hangi antivirüs ile tarattın? Oyununuzun drop yemesi farklı bir şeyden kaynaklanıyor olabilir. Virüs yemiş olma ihtimalin de var yememiş olma ihtimalin de var.

Yeni konular

Geri
Yukarı